Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Právě probíhá fundraisingová kampaň pro Databázi expertek, podpořte nás prosím na Darujme.cz!

Eva Oliva Eva Oliva / Ed. 18. 1. 2022
Právě probíhá fundraisingová kampaň pro Databázi expertek, podpořte nás prosím na Darujme.cz!

Díky vám a Vašim finančním příspěvkům vybudovalo AMO Databázi expertek v oblasti zahraniční politiky. Ta právě letos na podzim slaví své první narozeniny a vy ji můžete kdykoliv bezplatně využít pro získání kontaktu na vybrané expertky do svého rozhovoru, článku, panelu či odborné debaty na www.databaze-expertek.amo.cz. Pomozte nám Databázi dále budovat a dostat více žen do debat o zahraniční politice.

Databáze expertek momentálně obsahuje téměř 180 profilů inspirativních žen a odbornic na více jak 50  témat souvisejících s mezinárodní politikou. Cílem Databáze je:

  • Pomoci usnadnit práci médiím a organizátorům akcí usilujícím o rovnější zastoupení mužů a žen;
  • zviditelnit odbornice věnující se zahraniční politice.

Do cílové rovinky je to ale ještě dlouhá cesta. Pro maximální efektivitu musíme Databázi i nadále udržovat aktuální, spravovat ji, plnit ji dalšími odbornými profily, ale především ji zviditelňovat a propagovat mezi lidmi, kteří veřejnou odbornou diskuzi utvářejí nejvíce – mezi médii a organizátory debat. Chceme nadále posilovat ženský expertní hlas. Přestože ženy tvoří více než polovinu společnosti, jejich perspektiva a expertiza není ve veřejných debatách dostatečně zastoupena. Pokud ženy nenecháme zasahovat a mluvit do mezinárodní politiky, plýtváme potenciálem celé společnosti. Za vaší laskavé finanční podpory budeme:

  1. Dále plnit Databázi expertek odbornými profily.
  2. Rozšiřovat tak tematický rozsah databáze v rámci oblasti zahraniční politiky.
  3. Organizovat advokační schůzky se zástupci a zástupkyněmi médií na téma většího zapojení žen do veřejné odborné debaty o zahraniční politice.
  4. Zapojovat expertky z databáze do Networku žen v české zahraniční politice.
  5. Nově nabídneme členkám Databáze možnost přihlásit se do mentoringového programu.

Pojďte společně s námi podpořit větší zastoupení žen v debatách o zahraniční politice a učinit konec diskuzním panelům složeným výhradně z mužů. Přispějte na chod a rozvoj Databáze a pomozte měnit veřejný prostor k lepšímu.

PODPOŘTE NÁS PROSÍM NA DARUJME.CZ

Stáhnout

Databáze má nově také svůj merch!

V rámci kampaně si můžete pořídit plakát nebo plátěnku a stát se tak nositeli a nositelkami naší vize za rovnější veřejnou debatu o zahraniční politice. Grafika vzinkla speciálně pro náš projekt a my moc děkujeme ilustrátorce Martu, že do toho s námi šla. Martu Hlavajová je slovenská ilustrátorka a výtvarnice. Vystudovala Univerzitu Mateja Bela v Banské Bystrici obor výtvarná edukace. Po škole se realizovala v Žilinské Stanici-Záriečie. Momentálně působí v Praze. Její ilustrace můžete znát například ze spolupráce z feministického newsletteru Kurník.V ilustraci se Martu věnuje volné tvorbě, kterou vnímá jako deník svých myšlenek a snaží se je zhmotnit do vizuální podoby. Ráda zpracovává témata, která vyjadřují názory genderové rovnosti, etnické solidarity, ale také environmentální a další společenská témata.

Tagy
Tagy
mediální výchova 99
vzdělávání 397
Česká republika 2782
česká zahraniční politika 1300
Ženy v české zahraniční politice 51
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: