Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

On-line Databáze expertek na zahraniční, evropskou a bezpečnostní politiku je tu!

AMO AMO / Ed. 19. 2. 2021
On-line Databáze expertek na zahraniční, evropskou a bezpečnostní politiku je tu!

Na podzim roku 2019 Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) zahájila crowdfundingovou kampaň, v rámci níž chtěla vybrat prostředky na vytvoření a správu on-line databáze expertek. To se jí podařilo, a proto nyní můžeme představit jedinečnou Databázi expertek na zahraniční, evropskou a bezpečnostní politiku, která je již volně k dispozici a obsahuje profily expertek i s odkazy na jejich předchozí odborné práce, rozhovory či komentáře. Ještě jednou moc děkujeme za všechny finanční příspěvky!

Databáze expertek v oblasti zahraniční politiky

 

On-line databáze byla vznikla jako odpověď na manely (tzn. panely obsazené pouze muži), které se ve veřejných debatách stále často objevují, přestože žijeme ve 21. století a nerovné zastoupení mužů a žen ve veřejném prostoru by už dávno nemělo být akceptovatelné. AMO se tedy rozhodla ukázat, že ženy – odbornice jsou a chtějí být slyšet ve všech sférách společnosti. Doufáme, že Databáze bude využívána (nejen) při sestavování panelů ve veřejných debatách či při hledání expertů a expertek k vyjádření v médiích. Pokud jste odbornice na zahraniční, evropskou či bezpečnostní politiku, nebojte se do Databáze přidat

Databázi oficiálně pokřtíme 1.10.2020 v Kasárnách Karlín, kde zároveň proběhne promítání filmu Feministryně a diskuze o zastoupení žen v politice a ve veřejných debatách, jíž se zúčastní Vojtěch Boháč (Voxpot), Adéla Horáková (Jsme fér), Marcela Linková (Sociologický ústav AV ČR) a Jindřich Šídlo (Seznam Zprávy) a bude ji moderovat Johanna Nejedlová (Konsent). Budeme se na vás těšit!

 

Tagy
Tagy
inkluze 17
Česká republika 2769
česká bezpečnostní politika 382
česká zahraniční politika 1264
Ženy v české zahraniční politice 49
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: