Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Spouštíme projekt ChinfluenCE, který mapuje čínský vliv v ČR, Slovensku a Maďarsku

Nejčtenější

Říjen 2017

Nabízíme přehled 5 nejčtenějších analytických příspěvků na našem webu za uplynulý měsíc:

24. září 2017 | briefing paper

V české zahraniční politice trvale přítomná otázka vztahů s Ruskem získala v posledních letech na své naléhavosti. V souvislosti s ruskou anexí Krymu a válkou na východní Ukrajině došlo k polarizaci debaty o Rusku. V souvislosti s nadcházejícími sněmovními volbami, které rozhodnou o budoucí české politice vůči Moskvě, připravili Vít Dostál a Pavel Havlíček briefing paper porovnávající postoje českých politických stran k Rusku na základě jejich volebních programů.


11. října 2017 | video

AMO před volbami připravila přehled postojů kandidujících stran vůči Rusku. Podívejte se na rozhovor s Janem Zahradilem z ODS, který připravila a natočila Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) a provedl Robert Břešťan ze serveru Hlídací pes. Rozhovor je součástí série interview s představiteli politických stran na téma česko-ruských vztahů. Série je součástí projektu Jak na Rusko, který AMO realizuje díky podpoře Nadace Open Society Fund Praha.


9. října 2017 | video

AMO před volbami připravila přehled postojů kandidujících stran vůči Rusku. Podívejte se na rozhovor s Markem Ženíšekm z TOP 09, který připravila a natočila Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) a provedl Robert Břešťan ze serveru Hlídací pes. Rozhovor je součástí série interview s představiteli politických stran na téma česko-ruských vztahů. Série je součástí projektu Jak na Rusko, který AMO realizuje díky podpoře Nadace Open Society Fund Praha.


2. října 2017 | briefing paper

Obrana a bezpečnost se v posledních třech letech staly nezbytnou součástí repertoáru politiků napříč politickým spektrem. Slova o nutnosti zajistit nebo posílit obranu a bezpečnost Česka slyšíme kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu a migraci v porovnání s obdobím před rokem 2014 neporovnatelně častěji. Dalo by se tak předpokládat, že na rozdíl od posledních sněmovních voleb v roce 2013 budou politické strany ve svých programech věnovat tomuto tématu větší a hlubší pozornost. Zda je tomu skutečně tak, se pokouší napovědět tento briefing paper. Briefing paper byl připraven díky podpoře Odboru veřejné diplomacie NATO.


5. října 2017 | video

AMO před volbami připravila přehled postojů kandidujících stran vůči Rusku. Podívejte se na rozhovor s Ivanem Bartošem Ženíšekm z Pirátů, který připravila a natočila Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) a provedl Robert Břešťan ze serveru Hlídací pes. Rozhovor je součástí série interview s představiteli politických stran na téma česko-ruských vztahů. Série je součástí projektu Jak na Rusko, který AMO realizuje díky podpoře Nadace Open Society Fund Praha.