Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Začíná Pražský studentský summit

Nejčtenější

Září 2018

Nabízíme přehled 5 nejčtenějších analytických příspěvků na našem webu za uplynulý měsíc:

6. září 2018 | kniha

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) vydává knihu Agenda pro českou zahraniční politiku 2018. Podle ní je nezbytné změnit styl zahraniční politiky, jejímž jediným veřejně prezentovaným tématem je dnes migrace. Česká republika je ve velmi dobré mezinárodní pozici. Nepřispívá však k udržení řádu, který ji dodává bezpečí a možnost prosperity. Dnešní tvůrci zahraniční politiky jen prohlubují českou zahleděnost do sebe, což může mít fatální důsledky.


27. srpna 2018 | infografika

V Černínském paláci začala v pondělí každoroční porada velvyslanců a při této příležitosti Asociace pro mezinárodní otázky publikuje svůj každoroční přehled sboru titulářů ČR v zahraničí. Přestože není debata o obsazení nejvyšších diplomatických postů tak rušná jako v minulosti, k několika zajímavým posunům došlo. Otevřely se nové velvyslanecké posty, na mise byly vyslány osoby bez dřívější diplomatické zkušenosti a stagnovalo relativní zastoupení žen. Výsledky analýzy Víta Borčanyho si také můžete prohlédnout v přehledné infografice.


18. září 2018 | fotogalerie

Ve čtvrtek 13.9. 2018 proběhla na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci veřejná konference Future of the Transatlantic Bond. Cílem konference bylo nejen připomínat 100 let česko-amerických vztahů, ale zejména hovořit o jejich budoucnosti. Na tuto konferenci přijelo debatovat mnoho českých expertů jako například generál Petr Pavel, prezident a výkonný ředitel General Electric Česká republika a Slovensko Milan Šlapák či europoslanec Miroslav Poche. Ze zahraničních expertů se představili analytik Atlantické rady z Washingtonu Ian Brzezinski, bývalý zástupce generálního tajemníka NATO Alexander Vershbow či Jack Spencer z amerického konzervativního think-tanku Heritage Foundation.


22. března 2017 | kniha

AMO již pojedenácté vydala publikaci Agenda pro českou zahraniční politiku. Její autoři hodnotí českou diplomacii v roce 2016 a předkládají doporučení, kterých bych se měla držet v roce 2017. Mezi nejhůře hodnocené aspekty české zahraniční politiky analytici označují visegrádskou spolupráci, azylovou a migrační politiku či vztah s Ruskem. Kladně naopak hodnotí bilaterální vztahy ČR s Německem a Polskem.


10. září 2018| research paper

Publikace vznikla ve spolupráci s organizací GLOBSEC v rámci projektu “Countering disinformation in the V4 and the Balkan region: Mapping needs, building capacity, and generating civic activism”. Tento projekt se realizuje v osmi zemích: Bosně a Hercegovině, České republice, Maďarsku, Makedonii, Černé Hoře, Polsku, Srbsku a Slovensku. Osm partnerských organizací vybralo tři další organizace k interview za účelem identifikace jejich hlavních komunikačních problémů a možných řešení. Cílem projektu je nejen posílit komunikační kapacitu a dosah těchto organizací, které se zaměřují na boj s dezinformacemi, ale také podpora mediální vzdělanosti a posílení veřejného povědomí o klíčových tématech prosazovaných občanskou společností.