Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Semináři pro více než 100 učitelů začal třetí rok, ve kterém se věnujeme mediální výchově v Bělorusku

AMO AMO / Ed. 11. 8. 2018
Semináři pro více než 100 učitelů začal třetí rok, ve kterém se věnujeme mediální výchově v Bělorusku

Od 13. do 15. února 2017 jsme v Bělorusku uspořádali tři semináře a odborná setkání, která se konala v oblastním mogilevském lyceu, minské škole č. 36 a běloruském Národním institutu vzdělávání.

Akcí se zúčastnilo 104 běloruských učitelů, a AMO tak úspěšně zakončila část projektu věnující se uspořádání vzdělávacích akcí v Bělorusku.

Semináře byly vedeny Evou Zajícovou, vyučující na ZŠ Pečky, a Pavlem Martinovským, zástupcem ředitele na ZŠ Vratislavova. Eva Zajícová se věnovala propojení tzv. učebnicové historie s historií konkrétní rodiny a kladla důraz na porovnání pozitivních a jiných zpráv přicházejících k nám z médií. Upozornila také na zapojení českých dějepisářů do organizace EUROCLIO.

Pavel Martinovský se soustředil především na práci s filmem a představil evropský projekt CinEd. Oba se přitom snažili klást důraz na práci v hodině a to, jakým způsobem žákům přiblížit různá témata za pomocí rozličných médií. Představeno bylo také několik konkrétních projektů z obou škol.

Celkově lze říci, že jsme za poslední dva roky v Bělorusku vypozorovali velkou změnu v tom, jak jsou naše vzdělávací akce na školách přijímány. Zatímco v roce 2014 bylo složité rozvinout diskuzi a přimět Bělorusy alespoň k základnímu zadávání otázek, nyní bylo při každé z přednášek nutné diskuzi moderovat a zodpovědět všechny otázky bylo poměrně složité. Zaznamenali jsme také, že se mění i vztah Bělorusů k jejich národnímu jazyku. Je jasně vidět, že pozice běloruštiny již není tak beznadějná, jako se ještě před pár lety mohlo zdát.

Tagy
Tagy
Bělorusko 246
mediální výchova 82
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: