Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Běloruští učitelé se dozvěděli více o mediální výuce v českých městských i venkovských školách

AMO AMO / Ed. 11. 8. 2018
Běloruští učitelé se dozvěděli více o mediální výuce v českých městských i venkovských školách

AMO zorganizovala již druhou studijní cestu běloruských pedagogických pracovníků na téma mediální výchovy do České republiky.

Týdenní cesty se zúčastnilo sedm nejaktivnějších běloruských učitelů, kteří se dlouhodobě podílejí na našich aktivitách v Bělorusku.

Cílem návštěvy bylo představit co nejvíce z praktických věcí svázaných s mediální výchovou i výukou na českých školách obecně. Proto jsme kromě tradiční návštěvy ZŠ Vratislavova navštívili i ZŠ v Panenském Týnci a zavítali i do gymnázia Přírodní škola. Naši zahraniční kolegové tudíž mohli vidět realitu českých škol ve městě i na venkově a podívat se na způsob práce netradičního českého gymnázia. Na všech školách byla možnost navštívit jednotlivé vyučovací hodiny a poté následovala beseda s učiteli a řediteli škol. Na gymnáziu hosté navíc absolvovali diskusní setkání se studenty.

Další část programu se skládala z návštěv a exkurzí médií. Navštívili jsme například sídlo společnosti Economia a byla nám představena práce novinářů v novinách, časopisech i internetové televizi. Diskutovali jsme o problematice mediální manipulace a bavili se o tom, jak se v Česku píše o východní Evropě. Náš program zahrnoval také části zaměřené na problematiku zavádění mediální výchovy na školách. V rámci kulturního programu jsme navštívili například Strahovskou knihovnu.

Tagy
Tagy
Bělorusko 280
mediální výchova 98
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: