Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

ČR navštívila skupina ukrajinských expertů s cílem poznat, jak funguje školní management v praxi

AMO AMO / Ed. 2. 2. 2017
ČR navštívila skupina ukrajinských expertů s cílem poznat, jak funguje školní management v praxi

Ve dnech 5.-8. prosince 2016 navštívila Českou republiku skupina ukrajinských expertů s cílem poznat, jak funguje školní management v praxi.

V rámci pobytu navštívili základní a střední školu a diskutovali s řediteli a učiteli, jak je třeba reagovat na měnící se podmínky ve společnosti, tak, aby se škola byla vedena efektivně, rozvíjela se a zároveň byla podnětným prostředím pro žáky i učitele.

Velmi zajímavá byla schůzka s představiteli Prahy 2, kteří přiblížili roli zřizovatele, mechanizmy financování a způsob výberu a hodnocení ředitelů. Klíčovou součástí cesty však byly konzultace s ředitelem Centra školského managementu UK Václavem Trojanem a ředitelem školy ve Vratislavově ulici Jiřím Trundou, kterí se téměř dva roky dělili s ukrajinskými kolegy se svou zkušeností s implementací vzdělávacích programů pro ředitele a napomáhali vytvoření specializace školní management na PHDPU. Diskutovala se rovněž možnost návazných společných projektů, které by analyzovali postavení ředitele školy v ČR a na Ukrajině a tím zaplnily bílá místa v této oblasti.

Tagy
Tagy
Ukrajina 861
vzdělávání 387
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: