Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Ukrajinští experti se v ČR seznamovali s inkluzivním vzděláváním

AMO AMO / Ed. 31. 1. 2017
Ukrajinští experti se v ČR seznamovali s inkluzivním vzděláváním

V termínu 6. - 11. června 2016 přijelo do České republiky pět ukrajinských expertů s cílem seznámit se s inkluzivním vzděláváním.

Na Ukrajině jde o nové aktuální téma, neboť v rámci reformy školství se na inkluzi začíná klást důraz, nicméně se stále hledají mechanizmy, jak ji realizovat v praxi.

Účastníci získali přehled o českém inkluzivním a speciálním vzdělávání a nové poznatky mohou nyní zasadit do širšího rámce. Od českých expertů a praktiků se dozvěděli o legislativě, náplni práce asistenta pedagoga a různých možnostech jeho přípravy od akreditovaných kurzů až po možnosti bakalářského studia na vysoké škole.

Teoretické prezentace byly doplněny návštěvou tří úspěšných inkluzivních škol – ZŠ Vratislavova v Praze, MŠ a ZŠ v Merhautova v Brně a MŠ a ZŠ v Šaraticích, a dvou speciálních škol – pražského Jedličkova ústavu a ZŠ Ibsenova v Brně. Ukrajinci měli možnost diskutovat s řediteli škol, asistenty pedagogů, psycholožkou zabývající se diagnostikou i odborníky na přípravu a vzdělávání asistentů z Masarykovy univerzity v Brně a organizace Nová škola.

Tagy
Tagy
Ukrajina 863
rozvoj občanské společnosti 149
vzdělávání 389
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: