Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Ukrajinští učitelé absolvovali školení v oblasti dramatické výchovy

AMO AMO / Ed. 2. 7. 2016
Ukrajinští učitelé absolvovali školení v oblasti dramatické výchovy

V květnu 2016 pokračoval v Kyjevě cyklus seminářů zaměřených na přípravu učitelů/trenérů v oblasti dramatické výchovy. Semináře probíhají v rámci Programu transformační spolupráce českého Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Po absolvování školení bude skupina 30 učitelů z Kyjeva a Kyjevské oblasti realizovat strukturované drama, připravovat vlastní lekce a sdílet své poznatky s ostatními na metodických schůzkách. Lektorka Marie Pavlovská, přednášející na Pedagogické fakultě brněnské Masarykovy univerzity, připravila pro účastníky semináře přehlednou brožuru „Dramatická výchova. Teorie i praxe“.

Brožura Marie Pavlovské: Dramatická výchova. Teorie i praxe

Stáhnout

Mimo to se uskutečnil i seminář věnovaný úvodu do multikulturní výchovy v ČR, na kterém vystoupila vedoucí Katedry sociální pedagogiky Masarykovy univerzity Lenka Gulová a doktorand František Trapl. Teoretická část byla rovněž doplněna o workshop ze kterého si účastníci odnesli řadu didaktických her, které mohou využít při školních hodinách.

Semináře v Kyjevě navázaly na workshop s přednášejícími Katedry sociální pedagogiky Ukrajinské katolické univerzity ve Lvově a vystoupení Forum těatr ve škole č. 93. Představení bylo vytvořeno během pobytu studentů a přednášejících ze Lvova na českém Divufestu v listopadu 2015. Na Lvovské univerzitě se tak rozvíjí příprava specializace dramatické výchovy v rámci studijního programu Sociální pedagogika. Tato iniciativa je podporována v rámci zahraniční rozvojové spolupráce Českou rozvojovou agenturou.

Tagy
Tagy
Ukrajina 1022
vzdělávání 395
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: