Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Prohlédněte si nejlepší školní projekty ústní historie

AMO AMO / Ed. 24. 5. 2016
Prohlédněte si nejlepší školní projekty ústní historie
Výherci soutěže během prosincové exkurze v Praze.

V září 2015 byla v rámci našeho projektu "Rozvoj alternativního vzdělávání pro ukrajinské učitele" vyhlášena soutěž nejzajímavějších školních projektů ústní historie, které mapovaly každodenní život na Ukrajině v období let 1980 – 1991 v šesti tematických oblastech.

Do soutěže, které předcházela informační kampaň v relevantních médiích, bylo zasláno 118 projektů z různých oblastí Ukrajiny. Porota složená z ukrajinských odborníků následně vybrala deset nejzajímavějších projektů, přičemž hlavními kritérii byla kreativita a odborná úroveň jejich zpracování. Výherci z Luhaňské, Čerkaské, Lvovské, Ternopilské a Kyjevské oblasti se následně zúčastnili exkurze do České republiky, kde mohli své projektové záměry konzultovat například s odborníky z Ústavu pro studium totalitních režimů, a rovněž prohloubili své znalosti v oblasti ústní historie.

Vzhledem k velkému zájmu ze strany ukrajinských učitelů i metodiků a úspěšnému rozvoji projektu AMO plánuje v těchto aktivitách pokračovat i v následujících letech.

Vítězné projekty si prohlédněte zde (v ukrajinštině).

Tagy
Tagy
vzdělávání 387
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: