Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Čeští experti vedli na Ukrajině semináře zaměřené na problematiku akademické a studentské mobility a inkluzivního vzdělávání

AMO AMO / Ed. 3. 11. 2017
Čeští experti vedli na Ukrajině semináře zaměřené na problematiku akademické a studentské mobility a inkluzivního vzdělávání

Na Národní pedagogické univerzitě Grigorie Skovorady v Perejaslav Chmelnickém se 28. a 29. listopadu uskutečnily semináře českých expertů zaměřené na problematiku akademické a studentské mobility a inkluzivního vzdělávání.

Vedoucí Centra zahraničních studií Masarykovy univerzity v Brně Violeta Osouchová přiblížila více než osmdesáti studentům možnosti studia v zahraničí a zapojení se do konkrétních mezinárodních programů. Dále realizovala seminář pro přednášející univerzity, kde odprezentovala možnosti mobility pro akademické pracovníky a podělila se o zkušenosti s podáváním těchto žádostí.

Seminářem vyvrcholila téměř dvouletá spolupráce paní Osouchové a vedoucí mezinárodního oddělení PHDPU Oksany Kovtun, která na základě získaných zkušeností připravila ambiciózní program internacionalizace univerzity a řadu dokumentů regulujících oblast mobility studentů i akademiků, které umožní studentům studovat v zahraničí. Za velký úspěch lze považovat, že díky této spolupráci tři studenti univerzity budou studovat v Brně v rámci programu Erasmus +.

Na základě zájmu, který projevila děkanka pedagogické fakulty Natalia Ignatěnko o přípravu studentů na inkluzivní vzdělávání, vedoucí katedry sociální pedagogiky Lenka Gulová a doktorandka Markéta Sedláková připravily praktický workshop pro studenty pedagogiky. Odpoledne se pak v rámci kulatého stolu seznámily s ukrajinskou praxí a diskutovali s pedagogy i řediteli škol výzvy, které před nimi stojí při přípravě studentů.

Tagy
Tagy
Ukrajina 1021
inkluze 17
vzdělávání 395
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: