Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Předávání zkušeností ukrajinské Perejeslav-Chmelnické univerzitě přineslo první výsledky

AMO AMO / Ed. 29. 3. 2016
Předávání zkušeností ukrajinské Perejeslav-Chmelnické univerzitě přineslo první výsledky

Ve druhé polovině loňského roku zahájila AMO v rámci programu České rozvojové agentury "Podpora zvyšování kvality vysokého školství na Ukrajině" nový mezinárodní projekt, který zprostředkovává české zkušenosti pedagogům Perejaslav-Chmelnické státní pedagogické univerzity Grigorije Skovorody (PHDPU).

V listopadu 2015 byly ve spolupráci s Centrem školského managementu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze realizovány první odborné semináře českých expertů na půdě Perejaslav-Chmelnické univerzity (PHDPU), určené pro pedagogy, studenty i ředitele škol. Na ně navázala studijní cesta skupiny ukrajinských expertů, kteří participují na přípravě nového kurzu management ve vzdělávání, do České republiky.

V prosinci 2015 se potom uskutečnil i intenzivní workshop připravený  Centrem zahraniční spolupráce Masarykovy univerzity v Brně určený pro pracovníky mezinárodního oddělení PHDPU a odboru školství Kyjevské oblasti, v rámci něhož byli uvedeni do problematiky internacionalizace univerzity a mobilitních programů.

Výsledkem činnosti pracovních skupin jsou materiály analyzující současný stav v oblasti vzdělávání ředitelů a mezinárodní spolupráce.

Tagy
Tagy
Ukrajina 865
vzdělávání 394
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: