Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Čeští odborníci na Ukrajině přednášeli o hodnocení kvality v oblasti vysokého školství

AMO AMO / Ed. 3. 11. 2017
Čeští odborníci na Ukrajině přednášeli o hodnocení kvality v oblasti vysokého školství

V termínu 14.-24. května 2017 se uskutečnilo pět seminářů zaměřených na problematiku hodnocení kvality v oblasti vysokého školství na univerzitách v Charkově, Kyjevě, Oděse a Lvově a dvoudenní workshop pro pracovníky nově vznikající Agentury pro hodnocení kvality ve vzdělávání a pracovníky Ministerstva školství a vědy Ukrajiny.

Na seminářích vystoupila bývalá předsedkyně Akreditační komise ČR Vladimíra Dvořáková a experti Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství Jiří Smrčka a Martina Vidláková.

Cílem projektu Zajištění kvalitního vyššího vzdělávání na Ukrajině bylo prohloubit poznatky představitelů univerzit a Agentury v oblasti externího i interního hodnocení kvality. Na Ukrajině je tato problematika aktuální v souvislosti s implementací nového vysokoškolského zákona a nutností reformovat stávající procesy spojené s akreditačním řízením.

Na projektu participoval American Council for International Education ve spolupráci s partnerskými univerzitami a Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Vyslání českých expertů bylo finančně podpořeno Programem vysílání expertů České rozvojové agentury.

Tagy
Tagy
Ukrajina 861
vzdělávání 387
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: