Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Ukrajinští učitelé se dozvěděli víc o inkluzi a pedagogicko-psychologickém poradenství

AMO AMO / Ed. 12. 8. 2018
Ukrajinští učitelé se dozvěděli víc o inkluzi a pedagogicko-psychologickém poradenství

V polovině října proběhla na Ukrajině série akcí zaměřených na inkluzivní vzdělání.

Dne 10. října 2017 se v Akademii pedagogických věd Ukrajiny uskutečnil kulatý stůl s názvem „Bariéry inkluze“, kterého se aktivně zúčastnili zástupci ukrajinského ministerstva školství, expertní komunity i účastníci studijních cest do ČR zaměřených na různé aspekty inkluze. Poté, co ukrajinští experti identifikovali ve skupinách nejpalčivější bariéry, vystoupila vedoucí katedry Sociální pedagogiky Masarykovy univerzity Lenka Gulová, která je srovnala s českým prostředím a podělila se o zkušenosti s jejich odstraňováním.

Informace o akci najdete i na stránkách ukrajinského Ministerstva školství a vědy.

Ve dnech 9.-11.října 2017 čeští experti na Ukrajině realizovali tři semináře zaměřené na roli pedagogicko-psychologického poradenství jako předpokladu úspěšného zavádění inkluze do škol. Na seminářích vystoupila Denisa Denglerová, která se poradenstvím zabývá jak na akademické, tak praktické úrovni, a Radim Šíp, který účastníkům přiblížil koncept demokratické školy.

Dne 12. října 2017 se uskutečnily dva semináře na Státní pedagogické univerzitě v Perejaslav Chmelnickém. Děkanka Pedagogické fakulty PHDPU Natalia Ignatěnko prezentovala studijní program „inkluzivní pracovník“, který byl vytvořen a připraven k akreditaci ve spolupráci s českými experty. V odpoledním bloku Markéta Sedláková z katedry Sociální pedagogiky vedla seminář „Na cestě k inkluzi“ pro studenty university a studenty posledního ročníku střední pedagogické školy, které seznámila. Paralelně vedoucí katedry Lenka Gulová diskutovala s přednášejícími univerzity výstupy z kulatého stolu na téma bariéry inkluze a vzdělávání studentů pedagogických oborů pro současnou praxi.

Tagy
Tagy
Ukrajina 861
inkluze 16
vzdělávání 386
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: