Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Mohou ženy na vedoucích pozicích předejít další ekonomické krizi?

AMO AMO / Ed. 12. 3. 2016
Mohou ženy na vedoucích pozicích předejít další ekonomické krizi?

V sobotu 5. března se na půdě Vysoké školy ekonomické uskutečnilo poslední přípravné setkání Pražského studentského summitu. Studenti měli tentokrát možnost zamyslet se nad světem po krizi. Během panelové debaty Mileny Jabůrkové, Karla Havlíčka a Oldřicha Dědka padlo hned několik zajímavých myšlenek, mezi které patří i nápad s ženami ve vedoucích funkcích.

Debata s na první pohled čistě ekonomickým základem se během krátké chvíle přesunula z obecných rovin ke konkrétním problémům, které by mohly přispět ke spuštění další ekonomické krize; nedostatek kvalitní pracovní síly a málo žen na vedoucích pozicích. Hosté obě témata s účastníky pečlivě probrali a společnými silami se pokusili nalézt řešení, mezi které patřily i rady studentům, jak se v budoucnu stát kvalitní pracovní silou.

Je několik cest, jak nedostatek kvalitní pracovní síly měnit. Jednou z nich je určitě spolupráce s vysokými školami i ministerstvem na tom, co se vlastně mladí lidé budou učit. Vzhledem k tomu, že tento problém potřebujeme řešit i krátkodobě, musíme vysoce kvalifikované pracovníky dovážet ze zahraničí.

Milena Jabůrková, IBM

Během diskuze se po několika pádných argumentech začaly sálem plížit pochyby o tom, zda je svět opravdu po krizi. Po více než hodinové debatě moderátorka Jana Votavová vyzvala studenty k vyjádření jejich názoru a drtivá většina z nich se domnívá, že svět se v krizi stále nachází, jen se změnil její typ.

Co s takovou krizí, prozatím studenti neřešili. Prostor k řešení nejen této otázky budou mít během Závěrečné konference XXI. ročníku.

Po skončení panelové debaty si sami účastníci vyzkoušeli, jaké to je mluvit před takovým publikem. Deset z nich předneslo své projevy na téma „Svět po krizi“. V odpoledních částech v jednotlivých orgánech potom pokračovaly přípravy na Závěrečnou konferenci.

Celý program V. přípravného setkání naleznete zde.

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
ekonomika 907
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: