Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít
Závěrečná konference XXI. ročníku Pražského studentského summitu

Závěrečná konference letošního ročníku Pražského studentského summitu proběhne v termínu 1. až 4. dubna 2016 v Praze. Slavnostní zahájení závěrečné konference se uskuteční v hotelu Ambassador- Zlatá husa na Václavském náměstí, zbytek setkání proběhne v Kongresovém centrum na Vyšehradě.

Během slavnostního zahájení k účastníkům projektu promluví mnoho zajímavých hostů, mezi potvrzenými řečníky jsou například Karel Schwarzenberg, europoslankyně Dita Charanzová, ředitel Lékařů bez hranic Pavel Gruber, spisovatel Michal Horáček nebo filozof Jan Sokol.

Účastníci samotní, studenti středních a vysokých škol z celé České republiky a také okolních středoevropských zemí, budou vystupovat v rolích opravdových diplomatů a prezentovat stanoviska svých vlád při plenárních projevech před více než 400 lidmi.

Program

Stáhnout

Studenti budou zastupovat zahraničně-politické priority svých států i během jednotlivých jednacích dnů, které proběhnou v Kongresovém centru na Vyšehradě. V simulovaných mezinárodních organizacích budou jednat například o integraci uprchlíků do vzdělávacího systému, proliferaci zbraní hromadného ničení, ukrajinské krizi nebo evropské energetické unii. Dostanou tak šanci zúročit vše, co se během celého ročníku na projektu naučili.

V rámci vzdělávání na našem projektu je důležitá nejenom teoretická příprava, ale hlavně reálný zážitek, který účastníkům nejlépe ukáže fungování mezinárodních organizací a jejich vzájemné vztahy. Během závěrečné konference si sami vyzkouší, jak nelehké to někdy může být v kůži diplomata.

Eva Prudilová

Tato akce je určena pouze pro studenty účastnící se Pražského studentského summitu a pozvané hosty.

DATUM A ČAS

pátek 1. dubna 2016, 9:00 – pondělí 4. dubna 2016, 17:00

MÍSTO

Hotel Ambassador – Zlatá Husa, Václavské náměstí 5-7, Praha 1

Kongresové centrum Praha, 5. května 65, Praha 4

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PRACOVNÍ JAZYK
čeština/angličtina
OFICIÁLNÍ HASHTAG
#zaostřenonasummit
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky