Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Masarykova debata o přijetí eura? Boj na ostří nože!

AMO AMO / Ed. 17. 2. 2016
Masarykova debata o přijetí eura? Boj na ostří nože!

V sobotu 13. února proběhlo na půdě Vysoké školy ekonomické IV. přípravné setkání Pražského studentského summitu, jehož hlavním tématem dopoledního programu byla otázka přijetí společné evropské měny v České republice. Řečníci v debatě měli za úkol přesvědčit co nejvíce účastníků o svém pohledu na věc.

KDO BY DNES JEŠTĚ ZASTÁVAL PŘIJETÍ EURA?

Zastánce české koruny Jan Skopeček se v úvodu debaty divil, kdo by v dnešní době ještě mohl hájit přijetí eura. Většina studentů s jeho názorem souhlasila a Radka Špicara to tedy stavělo do nelehké situace. Podle něj je pohled na euro jasný; buďto jste u stolu, nebo na stole. Je tedy třeba podílet se na rozhodování o společné měně a mít možnost ovlivnění jejího vývoje.

Program IV. přípravného setkání

Stáhnout

KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ

Po téměř dvouhodinové argumentaci mohli účastníci znovu vyjádřit svůj názor. Nadpoloviční většinu z nich přesvědčil svými argumenty pro přijetí společné evropské měny Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy. Po skončení debaty komentoval svou účast na Pražském studentském summitu:

Jsem nadšený. Z toho, že je tu tolik mladých lidí v sobotu ráno, že projekt funguje i po dvaceti letech, i z dotazů účastníků a nemůžu nepřiznat, že i z přesvědčení publika. Je pro mě příjemné zjištění, že po vyložení argumentů lze přesvědčit i euroskeptické publikum.

Radek Špicar

Po závěru debaty můžeme najít snad jedinou shodu debatujících. Druhý řečník Jan Skopeček, člen výkonné rady ODS se vyjádřil v podobném duchu: „Jsem velmi rád, že jsem mohl strávit sobotní dopoledne s velkou skupinou mladých lidí, kteří jsou schopni diskutovat na poměrně sofistikované úrovni o takových věcech, jako je přijetí společné měny. Je dobře, že se mladí lidé setkávají a věnují se vážnějším tématům.“

Poté se již účastníci rozešli na další semináře týkající se Evropské unie a na vlastní program v orgánových částech.

Fotografie z IV. přípravného setkání již brzy naleznete na našem Flickru.

 

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: