Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Na čtvrtém přípravném setkání budou studenti diskutovat o EU

AMO AMO / Ed. 15. 2. 2016
Na čtvrtém přípravném setkání budou studenti diskutovat o EU

Již tuto sobotu se na půdě Vysoké školy ekonomické odehraje čtvrté z pěti přípravných setkání, které předcházejí několikadenní závěrečné konferenci. Stane se tak v rámci již XXI. ročníku Pražského studentského summitu.

MASARYKOVSKÁ DEBATA
Tentokrát bude jako červená nit celodenní program protínat téma Evropské unie, které se objeví pod drobnohledem hned při několika příležitostech. Tou první bude tzv. Masarykovská debata, se kterou se přes bohatou historii projektu setkáme vůbec poprvé. Smyslem této debaty budiž, že je předem dána určitá teze, přičemž zatímco má jedna strana za úkol tezi podporovat, strana druhá ji má naopak vyvracet.

K debatě jsme připravili následující tezi: „Je příjetí eura pro Českou republiku výhodné?” Rozhodnout přijdou odborníci na slovo vzatí – zatímco Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy se bude snažit přijít s argumenty tezi potvrzujícími, jeho oponent Jan Skopeček, člen výkonné rady a ekonomický expert ODS, se bude snažit jeho slova vyvrátit. Studenti si tak budou moct na základě názorového střetu a předložených argumentů sami vytvořit vlastní pohled na věc.

A CO TAM MÁME DÁL?
Tím však téma Evropské unie zdaleka vyčerpáno nebude. Dopolední část totiž bude pokračovat hned šesti menšími semináři, ve kterých se studenti dozvědí více třeba o evropském právu, ochraně vnějších hranic unie či Transatlantickém obchodním a investičním partnerství, spíše známém pod zkratkou TTIP.

„Snažíme se studentům ukázat, že téma Evropské unie rozhodně není černobílé – stejně jako se nedá jednoznačně říct, že Unie pracuje dobře, tak se její práce nedá ani paušálně odsoudit. Bohužel jsme dnes zejména na sociálních sítích často svědky nejrůznějších zkratkovitých prohlášení, jejichž autoři se nesnaží podat celkový obraz o daném problému. Naším hlavním záměrem je předložit účastníkům několik pohledů na věc, díky kterým si vyhraní názor vlastní,” uvedla programová koordinátorka Pražského studentského summitu Eva Prudilová.

Na viděnou v sobotu!

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Evropská unie 2068
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: