Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Publikace NATO: Naše bezpečnost

Petr Boháček Petr Boháček / Ed. 9. 3. 2020
Publikace NATO: Naše bezpečnost

Česká republika slaví v roce 2019 20 let od vstupu do Severoatlantické aliance (NATO). Tato publikace slouží jako průvodce pro středoškolské učitele základů společenských věd, dějepisu, zeměpisu a dalších předmětů, který jim usnadní výklad témat souvisejících s mezinárodní bezpečností, obranou a bezpečností České republiky a smyslem jejího členství v NATO.

Věříme, že na své si přijdou také ostatní zájemci o naši bezpečnost z řad široké veřejnosti, a naše materiály tak poslouží ke zvýšení informovanosti o NATO v České republice, protože #JsmeNATO.

V brožuře naleznete informace o fungování a historii NATO a rozbor členství České republiky v Alianci.

Publikaci připravil kolektiv autorů působících v Asociaci pro mezinárodní otázky (AMO) – Petr Boháček, Michal Bokša a Jakub Kufčák – a Pražském institutu bezpečnostních studií – Jonáš Syrovátka. Obsah byl také konzultován s Pavlínou Janebovou a Vojtěchem Bahenským (oba AMO) a Matúšem Halásem z Ústavu mezinárodních vztahů.

Brožura se pokouší reflektovat potřeby středoškolských učitelů tak, jak je popsali v rámci vzdělávacích seminářů, které AMO pořádala v roce 2018 v deseti městech po celé republice. Výsledný materiál byl rovněž vybranými učiteli připomínkován.

Za podporu děkujeme Odboru veřejné diplomacie NATO.

KNIHA Ke stažení

Publikace NATO: Naše bezpečnost
Petr Boháček, Michal Bokša, Jakub Kufčák Stáhnout
Tagy
Tagy
NATO 431
vzdělávání 394
Česká republika 2726
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: