Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

SOUTĚŽ pro studenty středních a vysokých škol: Ukaž, co pro Tebe znamená NATO

AMO AMO / Ed. 24. 4. 2019
SOUTĚŽ pro studenty středních a vysokých škol: Ukaž, co pro Tebe znamená NATO

AMO vyhlašuje soutěž pro studenty středních a vysokých škol (ve věku 15-26 let), jejímž cílem je pomocí vizuálních zpracování zjistit, co pro mladou generaci znamená Severoatlantická aliance a členství ČR v ní. Cílem soutěže je poskytnout mladým lidem příležitost ukázat:

• Jaké události a situace jsou pro ně spojeny se Severoatlantickou aliancí, v minulosti i dnes
• Jak vnímají sebe, respektive Českou republiku jako členy NATO
• Co je v souvislosti s NATO zajímá a čemu přikládají význam

Soutěžící vizuálně zpracují téma „Co pro Tebe symbolizuje NATO?“ například ve formě fotky, grafiky nebo videa, vždy doplněné komentářem v minimálním rozsahu 300 znaků (včetně mezer).

Příspěvky bude hodnotit odborná porota složená z analytiků AMO věnujících se NATO nebo otázkám bezpečnosti. Všichni účastníci soutěže získají možnost zúčastnit se studentského bezpečnostního barcampu na téma NATO a česká a mezinárodní bezpečnost, který proběhne 7. května 2019 ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí.

Autoři tří nejlepších výtvorů získají Fujifilm Instax Mini, který jim bude předán na slavnostním vyhlášení v prostorách Černínského paláce v průběhu studentského bezpečnostního barcampu.

Příspěvky je možné zasílat jen spolu s osobními údaji ve formě jméno, příjmení, datum narození, telefonní kontakt, město bydliště a název školy elektronickou formou na emailovou adresu soutez@amo.cz, a to nejpozději do 30. dubna 2019, 23:59.

Soutěž chce podpořit aktivní zájem studentů o českou a mezinárodní bezpečnost, zvýšit povědomí o NATO a způsobech, jakými se Česká republika do dění v této organizaci zapojuje. Dále chce dát studentům prostor zamyslet se nad tím, jak členství v NATO ovlivňuje život v České republice, a ukázat, že činnost NATO se neomezuje pouze na vojenský rozměr. Netradiční pojetí soutěžního tématu umožní studentům přemýšlet nad tématem jinak a může tak ukázat novou perspektivu na NATO a české zapojení do této aliance než při psaní eseje nebo seminární práce.

Ke stažení: Pravidla soutěže

Stáhnout

Harmonogram:

30. dubna 2019 – konečný termín pro odeslání soutěžních příspěvků

ke konci dubna 2019 – zveřejnění výherců soutěže

7. května 2019 – studentský bezpečnostní barcamp a slavnostní ocenění výherců

Ke stažení: Factsheet

Stáhnout

Financování:

Účast v soutěži je bezplatná, účastí v soutěži nevzniká nárok na proplacení nákladů souvisejících s tvorbou soutěžních příspěvků. Výhercům a účastníkům, kteří se budou chtít zúčastnit studentského bezpečnostního barcampu bude zaplacena doprava a v případě potřeby také ubytování v místě konání.

Soutěž je pořádána s podporou Severoatlantické aliance (NATO) a Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR.

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
NATO 392
vzdělávání 386
Česká republika 2440
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky