Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Jakub Kufčák

Jakub Kufčák EXP

Analytik Výzkumného centra AMO & člen Správní rady AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
SEVEROATLANTICKÁ ALIANCE (NATO)
VZTAHY NATO-GRUZIE
EXPORT ZBRANÍ
JAZYKY
ANGLIČTINA
NĚMČINA

Jakub Kufčák je analytikem Výzkumného centra AMO specializující se na Severoatlantickou alianci a bezpečnostní politiku. Od roku 2017 působí také jako člen Správní rady AMO.

Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze vystudoval v letech 2012-2014 s vyznamenáním magisterský program Německá a rakouská studia a v roce 2015 na stejné fakultě získal titul PhDr. V roce 2013 dokončil roční vzdělávací kurz bezpečnostních studií Pražského institutu bezpečnostních studií (PSSI) Robinson-Martin Security Scholars Program. Absolvoval též stáž u Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR a v současnosti působí také jako redaktor u Portálu odborných studentských textů (POST). V roce 2010/2011 absolvoval semestrální pobyt na Freie Universität v Berlíně.

Zajímá se o zahraniční a bezpečnostní politiku SRN, problematiku členství Gruzie v NATO, obrannou spolupráci v rámci zemí V4 a problematiku exportu zbraní.

Od 15. května 2017 se v rámci Výzkumného centra AMO věnuje pouze vzdělávací a výzkumné činnosti.

Odebírejte naše novinky: