Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO spouští nový web pro učitele zaměřený na bezpečnost a členství v NATO

AMO AMO / Ed. 1. 4. 2019
AMO spouští nový web pro učitele zaměřený na bezpečnost a členství v NATO

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) spouští při příležitosti výročí 20 let od vstupu České republiky do NATO nový web s názvem „Naše bezpečnost“, určený pro středoškolské učitele základů společenských věd, dějepisu, zeměpisu a dalších předmětů, ale i pro širší veřejnost, která se chce dozvědět víc informací o NATO a české stopě v této organizaci.

Nový web s názvem „Naše bezpečnost“ poskytuje stručný popis struktur a fungování NATO a vysvětluje hlavní bezpečností otázky současnosti jak z pohledu ČR, tak v mezinárodním kontextu celé Aliance, ale zabývá se i kontroverzními kroky NATO, které jsou dlouhodobě kritizovány. Podrobně se dále věnuje otázkám členství ČR v NATO – misím, do kterých se ČR zapojila, významným osobnostem ve strukturách NATO ad. Každé téma je navíc doplněno o doporučenou literaturu, ukázku klíčových otázek pro studenty, výukovou prezentaci nebo zajímavá videa.

Web, jehož součástí je i příručka na stejné téma, vznikl s podporou Odboru veřejné diplomacie NATO v rámci kampaně #WeAreNATO a snaží se reflektovat potřeby středoškolských učitelů tak, jak je popsali v rámci vzdělávacích seminářů, které AMO pořádala v loňském roce v deseti městech po celé republice. Na jeho rozvoji bude AMO dále pracovat i v letošním roce.

Tagy
Tagy
NATO 1
Česká republika 2490
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky