Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Česká ekonomika musí přepnout na udržitelnou. Jinak ji změny klimatu zadusí

Tomáš Jungwirth Březovský Tomáš Jungwirth Březovský / Ed. 18. 7. 2019

Probíhající nárůst významu klimatické změny v české veřejné debatě včetně vysoké politické úrovně nelze přehlédnout. Pozdě, ale přece přestávají být jak mitigace (omezování vypouštění skleníkových plynů), tak adaptace (přizpůsobování se novým klimatickým podmínkám) okrajovými tématy. Tváří v tvář prohlubujícím se dopadům změny i nárůstu významu agendy na evropské úrovni se snad konečně dostáváme z roky trvajícího marasmu, kdy byla příslušná diskuze omezená na akademické prostředí, ekologické nevládní organizace a hrstku nepříliš viditelných politiků.

Témata týkající se klimatických změn prostupují do čela mezinárodních diskusí. Otázka proměňující se ekonomiky v závislosti na měnícím se životním prostředí řeší mimo jiné i budoucnost obnovitelných zdrojů a energetických úspor. V článku Tomáše Jungwirtha pro Obnovitelně.cz se také dočetete jaké jsou výhledové plány České republiky v oblasti uhelných elektráren do roku 2030. Více v odkazu níže.

Původní vydání: Česká ekonomika musí přepnout na udržitelnou. Jinak ji změny klimatu zadusí

Přejít
Tagy
Tagy
ekonomika 1011
energetika 452
mezinárodní bezpečnost 1399
Česká republika 2769
česká bezpečnostní politika 382
životní prostředí 316
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: