Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Hledáme nové kolegyně a kolegy – pojďte k nám pracovat!

Kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii: Boj s klimatickou změnou

AMO AMO / Ed. 3. 6. 2019
Kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii: Boj s klimatickou změnou
foto STEVEPB, PIXABAY LICENCE

V pátek 31. května 2019 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnil další kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii s názvem Boj s klimatickou změnou. Odborným garantem tohoto kulatého stolu byla Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

V souladu s poslední zprávou Mezinárodního panelu pro změnu klimatu (IPCC) a zprávou o globálních hrozbách Světového ekonomického fóra (WEF) lze konstatovat, že dlouhodobé dopady klimatické změny přímo ohrožují budoucnost lidské civilizace. Česká republika stojí v popředí negativních efektů, průměrná roční teplota na našem území se rychle zvyšuje a země se již několik let potýká s trvajícím suchem. Evropská unie má ambici být světovým lídrem ve snižování emisí skleníkových plynů v souladu se závazky Pařížské dohody, a v transformaci k udržitelným technologiím. Zároveň podporuje členské státy v tvorbě a implementaci adaptačních strategií. Strategická dlouhodobá vize předložená v loňském roce Evropskou komisí počítá s dosažením klimatické neutrality v roce 2050. Debata o klimatické politice EU se přitom prolíná s probíhajícími vyjednáváními o Víceletém finančním rámci (MFF) včetně nové podoby Společné zemědělské politiky (CAP).

Kompletní podkladový dokument, které AMO zpracovala jako odborný garant setkání, naleznete zde

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 2836
Česká republika 2163
česká evropská politika 538
životní prostředí 55
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz