Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme 2 analytiky / analytičky.

Boj s klimatickou změnou

Tomáš Jungwirth Březovský Tomáš Jungwirth Březovský / Ed. 1. 10. 2019

V pátek 31. května 2019 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnil další kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii s názvem Boj s klimatickou změnou.

V souladu s poslední zprávou Mezinárodního panelu pro změnu klimatu (IPCC) a zprávou o globálních hrozbách Světového ekonomického fóra (WEF) lze konstatovat, že dlouhodobé dopady klimatické změny přímo ohrožují budoucnost lidské civilizace. Česká republika stojí v popředí negativních efektů, průměrná roční teplota na našem území se rychle zvyšuje a země se již několik let potýká s trvajícím suchem. Evropská unie má ambici být světovým lídrem ve snižování emisí skleníkových plynů v souladu se závazky Pařížské dohody, a v transformaci k udržitelným technologiím. Zároveň podporuje členské státy v tvorbě a implementaci adaptačních strategií. Strategická dlouhodobá vize předložená v loňském roce Evropskou komisí počítá s dosažením klimatické neutrality v roce 2050. Debata o klimatické politice EU se přitom prolíná s probíhajícími vyjednáváními o Víceletém finančním rámci (MFF) včetně nové podoby Společné zemědělské politiky (CAP).

Kompletní podkladový dokument, které AMO zpracovala jako odborný garant setkání, naleznete zde.

BRIEFING PAPER Ke stažení

Boj s klimatickou změnou
Tomáš Jungwirth Březovský Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3451
Česká republika 2792
česká evropská politika 802
životní prostředí 331
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: