Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Udržitelná energetika

David Prchlík David Prchlík / Ed. 26. 12. 2017

Energetika zahrnuje veškerou činnost týkající se energie. Udržitelná energetika se této oblasti věnuje především z hlediska budoucnosti a dalšího vývoje. S každoročním nárůstem spotřeby energie zde vyvstává i otázka, kde tuto energii získat. Dalšími otázkami jsou kupříkladu: „Jak lépe a efektivněji využít současné zdroje energie?“ nebo „Jak zajistit dostatek energie pro všechny země světa?“ 

Udržitelná energetika, jako součást udržitelného rozvoje, by se měla ubírat směrem rozvoje lidské společnosti při plnohodnotném zachování životního prostředí. Tento cíl je v dokumentu zastřešen především rozborem Cíle udržitelného rozvoje č.7. 

V dalších částech je rozebrána také současná energetika z ekonomicko-environmentálního pohledu. A také drobný pohled na nejednoznačně vnímané odvětví jaderné energetiky. 

Udržitelná energetika je velmi komplikované a do mnoha oborů zasahující téma. Její mechanismy a pochody se neustále mění a vyvíjejí. Pouze spolupráce na všech úrovních, v oblasti politické, vědecké a ekonomické, může mít pozitivní dopad na energetickou budoucnost.  

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Udržitelná energetika
David Prchlík Stáhnout
Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
Model OSN – ECOSOC 27
OSN 95
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky