Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přihlaste se do 2. ročníku vzdělávacího projektu Aklimatizace!

Tomáš Jungwirth Březovský

Tomáš Jungwirth Březovský EXP

Projektový koordinátor a analytik AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
KLIMATICKÁ ZMĚNA
EVROPSKÁ KLIMATICKÁ POLITIKA
DEKARBONIZACE ČESKÉHO HOSPODÁŘSTVÍ A ENERGETICKÁ TRANSFORMACE
ZÁPADNÍ BALKÁN
JAZYKY
ANGLIČTINA
BOSENŠTINA/CHORVATŠTINA/SRBŠTINA

Tomáš Jungwirth Březovský je vedoucím Klimatýmu AMO, který v roce 2019 založil. Zabývá se nejrůznějšími výzvami spojenými se změnou klimatu, nízkouhlíkovou transformací a úsilím o udržitelné fungování společnosti a ekonomiky.

Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, následně studoval demokracii a lidská práva na univerzitách v Bologni a Sarajevu. Strávil také půl roku na stipendijním pobytu na Evropském univerzitním institutu ve Florencii, kde se věnoval problematice klimatické mitigace a adaptace v mezinárodních souvislostech.

V minulosti pracoval jako policy officer v síti nevládních organizací, jako politický analytik, manažer volebních kampaní nebo učitel na gymnáziu. Během českého předsednictví v Radě EU spolupracoval jako národní expert s Ministerstvem životního prostředí. Je řadovým členem Pirátské strany, členem vědecké rady ministra životního prostředí a členem dozorčí rady společnosti ČEZ ESCO.

Odebírejte naše novinky: