Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Sociální politika EU: Lepší platy nebo ohrožení byznysu?

Aneta Zachová Aneta Zachová / Ed. 20. 6. 2018
Sociální politika EU: Lepší platy nebo ohrožení byznysu?

Důstojné pracovní podmínky, spravedlivé mzdy a funkční systém sociálního zabezpečení napříč Evropou. Tak zní priority současné Evropské komise v oblasti sociální politiky. Návrhy, se kterými unijní exekutiva přichází, ale mnohdy vytvářejí mezi členskými zeměmi rozpory. Ty pramení zejména z rozdílných pravidel, standardů a mezd v jednotlivých zemích.

Vysílání pracovníků, mezinárodní doprava, ale také odliv českých pracovníků do Německa se staly tématem debaty „Sociální politika EU: Příležitost, nebo rána české konkurenceschopnosti?“, která se uskutečnila 13. dubna v Plzni. Cílem diskuzního setkání bylo propojit debatu o sociální politice na evropské a regionální úrovni a reflektovat vývoj z pohledu stakeholderů působících v Plzeňském kraji.

Výstupem debaty jsou doporučení obsažená v policy paperu Anety Zachové. Řadu z nich je možno považovat za příspěvek do obecné veřejné debaty o sociální politice EU v ČR.

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 3191
ekonomika 899
Česká republika 2482
česká evropská politika 631
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky