Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Sdílená ekonomika: více než jen módní fenomén

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 6. 9. 2017

Sdílení volné kapacity věcí (například zemědělského nářadí) je způsob sousedské výpomoci, který v lidské společnosti existuje od jejího počátku. Se vstupem do nového tisíciletí tento prastarý fenomén získává díky internetu a rozšíření chytrých telefonů s přístupem k datovým sítím nové a nové možnosti uplatnění.

Sdílená ekonomika má potenciál stát se největší revoluční změnou, jakou internet přinesl do našeho života. Již před nástupem tohoto fenoménu přinesl internet převratné změny v oblasti šíření informací a možností konektivity. Informace, které by dříve bylo nutné hledat v knihovně až několik hodin, se staly dostupné za několik pouhých kliknutí, a to pro každého s volným přístupem k internetu.

Specializované platformy na vyhledávání

Vedle toho, že podstatná část z nás je dnes již připojena přes chytrý telefon k internetu na každém kroku, umožnila rapidní rozvoj fenoménu sdílené ekonomiky také existence specializovaných platforem (dalo by se o nich hovořit jednoduše jako o internetových stránkách). I bez nich by sice bylo možné formulovat nabídku služeb v reálném světě přes inzertní portály, od spolujízdy či venčení psů přes výpůjčku nějaké věci (například vrtačky, 3D tiskárny nebo automobilu) až po nabídky ubytování či pohoštění národní kuchyní v domácím prostředí.

Celý článek, včetně předložení závěrů a doporučení, vyšel v Deníku v Jihomoravském kraji.

Původní vydání: Sdílená ekonomika: více než jen módní fenomén

Přejít
Tagy
Tagy
sdílená ekonomika 62
Česká republika 2552
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: