Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Kritici vlády v Gruzii vyhráli bitvu, ale jsou teprve na začátku skutečné války

Pavel Havlíček Pavel Havlíček / Ed. 27. 3. 2023
Kritici vlády v Gruzii vyhráli bitvu, ale jsou teprve na začátku skutečné války
foto FALCO; ZDROJ: PIXABAY.COM

V Česku i ve světě přitáhla nedávná vlna protestů v Gruzii mnoho pozornosti a konečné stažení návrhu na zřízení institutu tzv. zahraničního agenta chvalozpěvy na sílu demokracie a občanské společnosti v zemi. Avšak kritikům gruzínské vlády se na začátku března v zásadě podařilo pouze oddálit to nejhorší, ne skutečně zvrátit trend rozkladu demokracie a proevropských tendencí v Gruzii.

Právě naopak, někteří zlí jazykové tvrdí, že vyhrocení domácích poměrů v Gruzii místní vládě v zásadě vyhovuje, protože může pokračovat ve své protizápadní rétorice a kritice neziskového sektoru. Pokud se totiž podíváme na celkový stav demokracie v zemi, ten zůstává tristní a gruzínští podporovatelé Západu stále zůstávají příliš rozdrobení a rozhádaní, aby se stali skutečnou alternativou vládnímu Gruzínskému snu.

Komentář vznikl v projektu, který podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

 

Celý článek najdete pod tímto odkazem:

Původní vydání: Kritici vlády v Gruzii vyhráli bitvu, ale jsou teprve na začátku skutečné války

Přejít
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: