Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá stážistky/stážisty pro čínské projekty

Pavel Havlíček

Pavel Havlíček EXP
ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
UKRAJINSKÁ ZAHRANIČNÍ A VNITŘNÍ POLITIKA
RUSKÉ VLIVOVÉ OPERACE
VÝCHODNÍ PARTNERSTVÍ
STRATEGICKÁ KOMUNIKACE A DEZINFORMACE
EVROPSKÁ A ČESKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA
DEMOKRATIZACE A OBČANSKÁ SPOLEČNOST
JAZYKY
ANGLIČTINA
RUŠTINA
POLŠTINA

Pavel Havlíček je analytikem AMO se zaměřením na východní Evropu, zejména Ukrajinu, Rusko a Východní partnerství. Profesně se zabývá také otázkami bezpečnosti, dezinformací a strategické komunikace stejně jako demokratizace a podpory občanské společnosti.

Pavel Havlíček spolupracuje s AMO od května 2016. V září 2017 dokončil dvouleté studium mezinárodního magisterského programu Erasmus Mundus v oboru Russian, Central and East European Studies na University of Glasgow v kombinaci s Evropskými studii na Jagellonské univerzitě v polském Krakově.

V roce 2013 se zúčastnil studijního výměnného programu Erasmus na University of Kent ve Velké Británii. V roce 2014 podnikl studijní stáž na Fakultu mezinárodních vztahů Petrohradské státní univerzity v Rusku. Kromě toho absolvoval stáže v Evropském parlamentu, Ministerstvu zahraničí ČR či v Člověku v tísni, o. p. s. a Evropské nadaci pro demokracii (EED) v Bruselu. V letech 2019 a 2020 pracoval na výzkumném projektu na podporu občanské společnosti v EU s Fondem George Marshalla (Rethink.CEE). V roce 2020/21 byl spolupracovníkem Center for European Policy Analysis (CEPA) v rámci transatlantického programu Jamese S. Dentona. V roce 2021/22 spolupracoval s portálem Visegrad Insight v rámci programu Marcin Król Fellow. V květnu 2022 byl Pavel Havlíček na dva roky znovu zvolen do funkce člena Správní rady Fóra občanské společnosti EU-Rusko. Od srpna 2020 je také koordinátorem ruského výzkumu a advokacie v rámci projektu MapInfluenCE zaměřeného na Čínu a Rusko. Od ledna 2023 spolupracuje se zastoupením nadace Konrada Adenauera v České republice jako Central European Fellow for Security Policy.

Pavel Havlíček je od prosince 2019 členem mládežnické organizace TOP tým Středočeský kraj. Od 8. února 2022 je členem politické strany TOP 09.

Odebírejte naše novinky: