Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Pavel Havlíček

Pavel Havlíček EXP
ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
UKRAJINSKÁ ZAHRANIČNÍ A VNITŘNÍ POLITIKA
RUSKÉ VLIVOVÉ OPERACE
VÝCHODNÍ PARTNERSTVÍ
STRATEGICKÁ KOMUNIKACE A DEZINFORMACE
EVROPSKÁ A ČESKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA
DEMOKRATIZACE A OBČANSKÁ SPOLEČNOST
JAZYKY
ANGLIČTINA
RUŠTINA
POLŠTINA

Pavel Havlíček je analytikem AMO se zaměřením na východní Evropu, zejména Ukrajinu, Rusko a Východní partnerství. Profesně se zabývá také otázkami strategické komunikace a dezinformací stejně jako demokratizace a podpory občanské společnosti.

Pavel Havlíček spolupracuje s AMO od května 2016. V září 2017 dokončil dvouleté studium mezinárodního magisterského programu Erasmus Mundus v oboru Russian, Central and East European Studies na University of Glasgow v kombinaci s Evropskými studii na Jagelonské univerzitě v polském Krakově. Bakalářský program absolvoval v roce 2015 na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

V roce 2013 se zúčastnil studijního programu Erasmus na University of Kent ve Velké Británii. V roce 2014 podnikl studijní stáž na Fakultu mezinárodních vztahů Petrohradské státní univerzity v Rusku. Kromě toho absolvoval stáže v Evropském parlamentu, Ministerstvu zahraničí ČR či v Člověku v tísni, o. p. s. a  Evropské nadaci pro demokracii (EED) v Bruselu. V letech 2019 a 2020 pracoval na výzkumném projektu na podporu občanské společnosti v EU s Fondem George Marshalla (Rethink.CEE). V roce 2020/21 je spolupracovníkem Center for European Policy Analysis (CEPA) v rámci  transatlantického programu Jamese S. Dentona. V květnu 2020 byl Pavel Havlíček na dva roky zvolen do funkce člena Správní rady Fóra občanské společnosti EU-Rusko. Od srpna 2020 je také koordinátorem výzkumu ruského týmu v rámci projektu MapInfluenCE.

Pavel Havlíček je od prosince 2019 členem mládežnické organizace TOP tým Středočeský kraj. Od 8. února 2022 je členem politické strany TOP 09.

 

 

Odebírejte naše novinky: