Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) hledá PROJEKTOVÉHO MANAŽERA / PROJEKTOVOU MANAŽERKU

Evropa připravená na digitální věk: druhá šance získat digitální primát?

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 14. 7. 2020
Evropa připravená na digitální věk: druhá šance získat digitální primát?
foto PIXABAY

Nejednotnost vnitřního trhu EU v digitální oblasti bránila tomu, aby na evropském kontinentu vyrostla natolik silná technologická firma, která by dokázala dominovat světu jako uvedení členové skupiny tzv. Big Tech.

Podle výkonné místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestager má nicméně Evropská unie druhou šanci na to, stát se lídrem v oblasti technologií. Strategie Evropa připravená na digitální věk by se měla stát základem podporujícím tuto optimistickou vizi a zároveň pomoci Evropské unii v přechodu do doby digitální ekonomiky a společnosti. 

Briefing paper Kryštofa Kruliše představuje, co je součástí strategie, kdo za její přípravou stojí a jak se v návaznosti na ní bude dále postupovat. Dále ozřejmuje priority v oblasti investic do infrastruktury pro nové technologie a nastiňuje, co vše zahrnuje vytváření standardu nových technologií, včetně souvisejících mezinárodních aspektů. Následuje představení Bílé knihy o umělé inteligenci a Evropské strategie pro data, které jsou významnými dílčími dokumenty doprovázejícími rámcovou strategii. Závěrem paper nabízí srovnání přístupu k regulaci nových technologií, obzvláště umělé inteligence, v Evropské unii a v USA, odkud pochází skupina GAFA současných technologických lídrů.

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 3207
Evropská unie 2044
digitální agenda 46
ekonomika 904
česká evropská politika 642
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: