Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Zdanění pro 21. století: CCCTB a problematika zdanění digitálního sektoru

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 10. 7. 2020
Zdanění pro 21. století: CCCTB a problematika zdanění digitálního sektoru
foto PIXABAY

Agenda „Spravedlivého zdanění“ se stala jedním z klíčových sousloví politických směrů Ursuly von der Leyenové.

V pojetí nové předsedkyně Evropské komise se jedná o to, aby v rámci sociálně tržního hospodářství všichni přispívali spravedlivým dílem, bez existence výjimek. Změny by podle politických směrů pro Evropskou komisi měly nastat jak v teritoriální dimenzi, tedy v rozdílných přístupech ke zdanění v daňových jurisdikcích jednotlivých států, tak v rozdílné úrovni zdanění mezi jednotlivými obory. Evropská komise se hodlá zasadit o reformu systému zdanění tak, aby více reflektoval současnou realitu v globální ekonomice a dokázal zahrnout i nové obchodní modely v digitálním světě. 

Briefing paper Kryštofa Kruliše nejprve představuje, co lze v rámci agendy „Spravedlivého zdanění“ v následujícím období od Evropské komise očekávat. Detailnější pozornost je věnována očekávanému obnovení návrhu na společný konsolidovaný základ daně z příjmů právnických osob a zejména návrhu digitální daně. Text upozorňuje i na specifika, která agendě „Spravedlivého zdanění“ přináší vývoj ekonomiky v souvislosti s pandemií COVID-19.

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 3216
digitální agenda 46
ekonomika 907
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: