Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Čeští experti vedli seminář věnovaný koncepci vzdělávání ukrajinských ředitelů škol

AMO AMO / Ed. 18. 5. 2016
Čeští experti vedli seminář věnovaný koncepci vzdělávání ukrajinských ředitelů škol

Dne 4. dubna 2016 se na Perejaslav-Chmelnické státní pedagogické univerzitě uskutečnil již druhý seminář věnovaný koncepci vzdělávání ředitelů škol. Seminář je součástí mezinárodního výměnného projektu rozvíjejícího kapacity ukrajinských univerzit a je podpořen Českou rozvojovou agenturou.

Ředitel Centra školského managementu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Václav Trojan a jeho kolega ředitel ZŠ Vratislavova Jiří Trunda seznámili účastníky z řad pedagogů univerzity s přístupem ke vzdělávání ředitelů v ČR. Zdůraznili, že ředitel školy je manažerem, který pracuje  v podmínkách dynamicky se rozvíjející společnosti, a proto je třeba klást velký důraz na  strategické uvažování a rozvoj manažerských kvalit a zároveň ve výuce maximálně zohledňovat zkušenosti z praxe.

Po obecnějším semináři následovaly konzultace v užším kruhu zaměřené na přípravu programu školského managementu na univerzitě jako variabilní složky vzdělávacích programů, které jsou aktuálně připravovány k akreditaci. Byla diskutována náplň kurzu a nyní probíhá podrobnější hodnocení zdrojů, ze kterých ukrajinští pedagogové při přípravě předmětů vycházejí.

Následující den se čeští experti ještě setkali s více než čtyřiceti řediteli škol z Kyjevské oblasti, se kterými diskutovali výsledky dotazníkového šetření o vzdělávání ukrajinských ředitelů škol.

Tagy
Tagy
vzdělávání 386
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky