Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Na MŠMT jednala ukrajinská delegace ohledně vzdělávacího systému

AMO AMO / Ed. 12. 8. 2018

Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jednala ukrajinská delegace. Tématem byl český vzdělávací systém. Delegaci přivítal a prováděl náměstek ministra pro vzdělávání Jaroslav Fidrmuc.

Ukrajinskou delegaci složenou z odborníků na školství vedli první náměstkyně Ministra školství Ukrajiny Inna Romanovna Sovsun a náměstek Pavel Bronislavovič Polyianskij. Setkání se dále za ukrajinskou stranu zúčastnili členové Výboru pro otázky vědy a vzdělávání ukrajinského parlamentu, předsedkyně Občanské rady při ukrajinském ministerstvu školství, poradce náměstkyně pro přípravu školského zákona a rektor Kyjevské univerzity B. Grinchenka a člen pracovní skupiny pro přípravu školského zákona Viktor Aleksandrovich Ognevyuk.

„Jsem rád, že můžeme být pro naše ukrajinské kolegy příkladem a inspirací při transformaci jejich vzdělávacího systému a při přípravě školského zákona, na kterém v současnosti intenzivně pracují,“ řekl v úvodu jednání náměstek ministra pro vzdělávání Jaroslav Fidrmuc a pokračoval: „Kolegy určitě rádi seznámíme jak s fungováním, tak s financováním regionálního školství, a také s připravovaným kariérním řádem učitelů a ředitelů škol, který je našim školským terénem velice očekáván,“ dodal náměstek Fidrmuc.

Zástupce ukrajinských odborníků na školství dále zajímalo fungování učňovského školství, národní rámec kvalifikací, ohodnocení učitelů a další odborná témata z oblasti regionálního školství. Poznávací studijní cesta je realizována v rámci půlročního projektu podpořeného českým ministerstvem zahraničních věcí, který je zaměřen na předávání zkušeností s reformou vzdělávacího systému. Podobnou návštěvu České republiky absolvovali zástupci ukrajinského školství již v září a týkala se problematiky akreditací vysokých škol.

Původní vydání: Na MŠMT jednala ukrajinská delegace ohledně vzdělávacího systému

Přejít
Tagy
Tagy
Ukrajina 1025
vzdělávání 395
Česká republika 2747
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: