Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

TZ – V pátek startuje v Praze největší studentská konference

AMO AMO / Ed. 30. 3. 2016
TZ - V pátek startuje v Praze největší studentská konference
foto AMO

30. března 2016, PRAHA – V pátek začíná závěrečná konference XXI. ročníku Pražského studentského summitu, největšího vzdělávacího projektu svého druhu ve střední Evropě. Do Prahy se sjedou studenti z celé České republiky a 5 dalších států.

V pátek 1. dubna proběhne v Hotelu Ambassador – Zlatá Husa slavnostní zahájení závěrečné konference Pražského studentského summitu. Bezmála 400 studentů z Česka, Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska a Polska si v průběhu následujících 4 dní vyzkouší simulace diplomatických jednání mezinárodních organizací OSN, NATO, Evropské unie a Visegrádské skupiny.

V rámci pátečního zahájení konference pak vystoupí například poslanec Karel Schwarzenberg, textař Michal Horáček, europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová či filozof Jan Sokol. Mimo ně přijali pozvání další hosté z řad diplomatů, politiků, akademiků, novinářů a zástupců státní správy, byznysu i neziskového sektoru. V minulosti projekt podpořili také Václav Havel a Madeleine Albrightová.

„Pražský studentský summit se za více než dvě desítky let své existence vypracoval v projekt, který je unikátní i v celosvětovém kontextu – za tu dobu jím prošly tisíce mladých lidí, kteří dnes často zastávají vrcholné pozice ve státní správě, byznysu či médiích nebo zakládají jiné neziskové organizace rozvíjející aktivní občanskou společnost,“ říká hlavní koordinátor celé akce Jakub Janik.

Studenti se po slavnostním zahájení přesunou do Kongresového centra Praha, kde budou jednat o široké paletě témat, ať už se jedná o krizi v Sýrii, konflikt s Ruskem, ale i otázky civilizačních chorob, pracovní podmínky žen ve světě či udržitelný rozvoj měst. Výstupy z těchto jednání jsou posléze každoročně zasílány do reálných organizací.

„Nejlepší na celém summitu bylo množství inspirujících lidí, které jsem poznala. Neexistuje lepší motivace než být v partě lidí, která se chce dobrovolně naučit něco nového,“ uvádí jedna z účastnic, Anna Ksiazczak, která na projektu zastupuje zájmy Estonska.

Pražský studentský summit je projekt pořádaný Asociací pro mezinárodní otázky (AMO), nevládní neziskovou organizací založenou za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů.

––––––––––––––––––––––––

KONTAKT PRO MÉDIA:

Anna Kuznická

Vedoucí PR a konferenčního servisu, Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)

Tel.: +420 728 750 287

Mail: anna.kuznicka@amo.cz

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
tisková zpráva 18
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: