Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme komunikačního manažera/manažerku.

Začal Model V4+!

AMO AMO / Ed. 31. 3. 2016
Začal Model V4+!

Stejně jako minulý rok, i letos započal několik dní před samotným slavnostním zahájením konference Pražského studentského summitu Model Visegrádské skupiny V4+. V rámci něj se sejdou vysokoškolští studenti ze zemí Visegrádu, spolu s kolegy z Německa a Rakouska.

V odpoledních hodinách 29. března začal další ročník Modelu V4+ v rámci Pražského studentského summitu, jehož se účastní studenti z České republiky, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska a Slovenska. Ti byli vybráni na základě eseje zabývající se tématem role středoevropské spolupráce tváří v tvář současným výzvám a na základě motivačního dopisu. Vše přitom v anglickém jazyce, přičemž s jeho pomocí bude probíhat i veškerý program Modelu.

Po úterním příjezdu na ubytování proběhly základní seznamovací aktivity, a to jak navzájem mezi účastníky Modelu, tak spolu s přípravným týmem. Již v průběhu prvního dne se však účastníci zapojili aktivněji, neboť každá národní skupinka ostatním hlouběji představila svou zemi.

 

Celý program Modelu V4+

Stáhnout

V následujících dnech se účastníci budou především připravovat na blížící se jednání. Program Modelu V4+ tedy bude obsahovat především přednášky, diskuze a aktivity rozvíjející argumentační a vyjednávací schopnosti účastníků. Zabývat se budou především tématy digitální agendy, energetické bezpečnosti a bezpečnostní spolupráce zemí Visegrádské skupiny. Kromě toho je čeká netradiční doprovodný program v podobě účasti na prohlídce Prahy vedené člověkem bez domova ze sociálního projektu Pragulic a návštěvy muzea komunismu.

V pátek se pak program účastníků Modelu V4+ naváže na program všech ostatních studentů, jelikož se zúčastní slavnostního zahájení konference a den nato započnou intenzivní třídenní jednání o již zmíněných tématech v Kongresovém centru Praha.

Tagy
Tagy
vzdělávání 397
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: