Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Přihlašování do UNSC v Modelu OSN pro zkušené účastníky

Jan Papajanovský Jan Papajanovský / Ed. 9. 9. 2017
Přihlašování do UNSC v Modelu OSN pro zkušené účastníky
foto AMO Účastníci mohou mimo jiné zasedat v simulované Radě bezpečnosti OSN.

Jednou z novinek XXIII. ročníku Pražského studentského summitu je změna způsobu, jakým se bude možné přihlásit do UNSC v Modelu OSN.

Deset z celkem patnácti míst v orgánu bude obsazováno na základě individuálního přijímacího řízení, nikoliv členy delegací. Na tato místa se zároveň budou moci hlásit pouze ti delegáti, kteří se již v minulosti alespoň jednou Pražského studentského summitu zúčastnili.

Změna je vstřícným krokem vůči zkušeným účastníkům, program celého ročníku v UNSC je totiž naplánován tak, aby i osobám účastnícím se podruhé či potřetí předával od prvního přípravného setkání jen nové dovednosti a znalosti. Velkou část přípravných setkání proto bude již od samého počátku tvořit jednání.

Individuální přijímací řízení do UNSC začíná 1. září, končí v sobotu 9. září. Přihlašování probíhá prostřednictvím informačního systému. Všech deset míst bude obsazeno na základě výsledků přijímacího testu, který se skládá z deseti uzavřených otázek a eseje. V průběhu vyplňování testu je možné (a doporučené) používat internet i další zdroje, čas strávený nad otázkami a esejí je omezen jen datem ukončení přijímacího řízení (doporučujeme tedy začít co nejdříve).

Více informaci najdete v dokumentech níže:

Další informace o UNSC, včetně plánované agendy, pak najdete na této stránce.

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz