Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž v PR týmu

Přihlašování do UNSC v Modelu OSN pro zkušené účastníky

Jan Papajanovský Jan Papajanovský / Ed. 9. 9. 2017
Přihlašování do UNSC v Modelu OSN pro zkušené účastníky
foto AMO Účastníci mohou mimo jiné zasedat v simulované Radě bezpečnosti OSN.

Jednou z novinek XXIII. ročníku Pražského studentského summitu je změna způsobu, jakým se bude možné přihlásit do UNSC v Modelu OSN.

Deset z celkem patnácti míst v orgánu bude obsazováno na základě individuálního přijímacího řízení, nikoliv členy delegací. Na tato místa se zároveň budou moci hlásit pouze ti delegáti, kteří se již v minulosti alespoň jednou Pražského studentského summitu zúčastnili.

Změna je vstřícným krokem vůči zkušeným účastníkům, program celého ročníku v UNSC je totiž naplánován tak, aby i osobám účastnícím se podruhé či potřetí předával od prvního přípravného setkání jen nové dovednosti a znalosti. Velkou část přípravných setkání proto bude již od samého počátku tvořit jednání.

Individuální přijímací řízení do UNSC začíná 1. září, končí v sobotu 9. září. Přihlašování probíhá prostřednictvím informačního systému. Všech deset míst bude obsazeno na základě výsledků přijímacího testu, který se skládá z deseti uzavřených otázek a eseje. V průběhu vyplňování testu je možné (a doporučené) používat internet i další zdroje, čas strávený nad otázkami a esejí je omezen jen datem ukončení přijímacího řízení (doporučujeme tedy začít co nejdříve).

Více informaci najdete v dokumentech níže:

Další informace o UNSC, včetně plánované agendy, pak najdete na této stránce.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: