Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přihlaste se do 2. ročníku vzdělávacího projektu Aklimatizace!

Pražský studentský summit přijíždí do regionů aneb staň se diplomatem!

AMO AMO / Ed. 4. 8. 2016
Pražský studentský summit přijíždí do regionů aneb staň se diplomatem!

Pražský studentský summit si pro vás v letošním roce ve spolupráci s Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy přichystal novinku. Pod hlavičkou XXII. ročníku proběhne tento podzim několik regionálních simulací jednání Rady bezpečností OSN. V každém kraji se simulace zúčastní třicet studentů osmých a devátých tříd základních škol a víceletých gymnázií, kteří si tímto způsobem rozšíří své vědomosti o fungování mezinárodních organizací a jejich roli v globálním dění.

Regionální simulace potrvá celý den a bude rozdělena na dvě části. Během té dopolední budou žákům interaktivní formou poskytnuty základní informace o problémech, se kterými se mezinárodní společenství potýká. Bude představena Organizace spojených národů a její nejdůležitější orgány. Zvláštní důraz bude kladen na obeznámení se s činností Rady bezpečnosti a její rolí v řešení mezinárodních konfliktů.

V odpolední části se pak žáci vžijí do role diplomatů zasedajících v Radě bezpečnosti. Ve dvou skupinách po patnácti účastnících zasednou v tomto simulovaném orgánu a pokusí se na základě informací z dopoledních přednášek a připravených materiálů vyřešit konkrétní mezinárodní konflikt.

Simulace se zaměřuje na žáky, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku mezinárodního dění a rádi by se zábavnou formou dozvěděli o fungování mezinárodních organizací. Po skončení projektu by účastník měl být schopen vysvětlit, co je to Organizace spojených národů a Rada bezpečnosti a jaká je jejich úloha v řešení mezinárodních sporů. Tyto znalosti podporují myšlení v evropských a globálních souvislostech a pomáhají naplňovat cíle vzdělávacích programů v této oblasti. Účastníkům je po skončení každé simulace poskytnuta individuální zpětná vazba a získají informace o souvisejících projektech v oblasti neformálního vzdělávání.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese regiony@amo.cz.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: