Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Lidskoprávní situace uprchlíků

Tomáš Jančar Tomáš Jančar / Ed. 14. 3. 2016

Podle článku 14 Všeobecné deklarace lidských práv má každá osoba právo žádat o azyl v jiné zemi kvůli perzekuci v té své. Uprchlíci tak utíkají před porušováním lidských práv do bezpečí v zahraničí. Jejich počet každým rokem stoupá, přičemž v roce 2014 číslo atakovalo neuvěřitelných 60 miliónů osob.

V některých případech je však chmurnou realitou porušování lidských práv uprchlíků v samotném cíli jejich často smrtelně nebezpečné pouti. Některé státy porušují mezinárodní lidsko-právní dokumenty a například vracejí uprchlíky do nebezpečných oblastní, či je dokonce vystavují fyzickému násilí ze strany pořádkových složek. A takovéto porušování lidských práv uprchlíků zdaleka není regionálně omezeno. Řada nevládních organizací již informovala o případech z Evropy i Asie.
Rada pro lidská práva, jakožto orgán OSN odpovědný za prosazování a ochranu lidských práv, by se měla zasadit o zlepšení situace a naléhat na státy, aby dodržovaly závazky v oblasti práv uprchlíků, k nimž se přihlásily.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Lidskoprávní situace uprchlíků
Tomáš Jančar Stáhnout
Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Model OSN – HRC 33
lidská práva 423
migrace 436
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: