Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Svoboda náboženského vyznání

Markéta Aranyossyová Markéta Aranyossyová / Ed. 15. 3. 2016

Svoboda náboženského vyznání je zakotvena v mnoha mezinárodních lidsko-právních dokumentech, ať už v celosvětovém měřítku či na regionální úrovni. Valné shromáždění OSN prohlásilo, že dodržování svobody náboženského vyznání může být jedním z prostředků, jak dospět k celosvětovému míru, sociální spravedlnosti a přátelství mezi národy a lidmi.
I přesto však dochází k omezování této svobody. Příkladem může být diskriminace na základě náboženského vyznání, záměrné narušování bohoslužeb či fyzické útoky na osoby jiného vyznání. V mnoha společnostech tak je náboženství spíše zdrojem konfliktů, a stát, který by měl být garantem svobody vyznání, v této činnosti selhává.

Je na Radě pro lidská práva, která je v rámci OSN zodpovědná za prosazování lidských práv na celém světě, aby svými kroky přispěla ke zlepšení situace věřících a posílení svobody náboženského vyznání.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Svoboda náboženského vyznání
Markéta Aranyossyová Stáhnout
Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Model OSN – HRC 33
lidská práva 425
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: