Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO spouští nový projekt zaměřený na pohled českých studentů na NATO

AMO AMO / Ed. 1. 4. 2019
AMO spouští nový projekt zaměřený na pohled českých studentů na NATO

NATO je dlouhodobě vnímáno jako garant bezpečnosti členských států a jejich občanů. Úspěch a budoucnost této organizace jsou však závislé na tom, jak občané chápou její klíčovou roli v otázce zajištění vlastní bezpečnosti. Hlas mladých lidí bývá v tomto ohledu někdy zanedbáván, přestože věříme, že jejich názory by měly být při rozhodování o dalším směřování české diplomacie a působení ČR v mezinárodních organizacích zohledňovány.

Hlavním cílem nového projektu pořádaného při příležitosti 70. výročí založení Aliance a 20 let členství ČR v NATO je tedy zapojit aktivní studenty středních a vysokých škol do debaty a uvažování o české bezpečnostní politice, fungování Severoatlantické aliance a dalším působení České republiky v ní. Projekt by měl ukázat, co si mladá generace spojuje s NATO, jaké hodnoty a činnosti jsou pro ni v tomto ohledu klíčové a jak vnímá české členství v NATO ve svém životě.

V průběhu roku uspořádá AMO studentské soutěže, studentský bezpečnostní barcamp a několik seminářů. Kromě příležitosti vyjádřit v různých formách svůj názor na Severoatlantickou alianci získají zapojení studenti možnost promluvit si s odborníky nebo českými decision-makery, a tím ovlivnit české směřování v otázce bezpečnosti a role v mezinárodním uspořádání.

Podrobnosti k jednotlivým částem projektu budou průběžně zveřejňovány na stránkách AMO a na instagramovém profilu projektu.

Projekt je podpořen Severoatlantickou aliancí (NATO) a Velvyslanectvím Spojených států amerických v ČR.

Tagy
Tagy
NATO 392
vzdělávání 386
Česká republika 2440
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky