Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme 2 analytiky / analytičky.

AMO spouští nový projekt zaměřující se na problematiku výuky o NATO

AMO AMO / Ed. 1. 4. 2019
AMO spouští nový projekt zaměřující se na problematiku výuky o NATO

NATO je dlouhodobě vnímána jako základní garant bezpečnosti členských států a jejich občanů. Úspěch a budoucnost této organizace jsou však závislé na tom, jak občané chápou její klíčovou roli v otázce vlastní bezpečnosti. Ačkoliv je podpora NATO stále vysoká, znalosti o organizaci a jejích pravomocích jsou v jednotlivých státech různé a často nedostatečné, což může negativně ovlivňovat její vnímání.

Hlavním cílem nového projektu AMO je tedy ve spolupráci se středoškolskými pedagogy zlepšit informovanost o NATO mezi mladou generací. Projekt by měl ukázat nové možnosti, jak učit o NATO a jejím významu pro Českou republiku jak v otázce bezpečnosti, tak z pohledu hodnot, které členské státy sdílejí.

V rámci projektu uspořádá AMO deset seminářů pro pedagogy po celé České republice a vytvoří vzdělávací materiály, které budou k dispozici pedagogům i studentům.

Projekt je součástí mezinárodní kampaně #WeAreNATO financované Severoatlantickou aliancí a probíhá ve spolupráci s Asociací učitelů občanské výchovy a společenských věd „Občankáři“.

Tagy
Tagy
Evropa 3451
NATO 454
Česká republika 2792
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: