Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Nová Hedvábná stezka je zatím spíš chiméra, ukazují zkušenosti Visegrádu

Ivana Karásková Ivana Karásková / Ed. 24. 3. 2018

Ivana Karásková, Tamas Mutura a Richard Q. Turcsányi, kteří spolupracují na projektu AMO ChinfluenCE, komentovali čínský projekt nové Hedvábné stezky.

V České republice je 1B1R vnímána jako velice nejasný a vágní projekt. „Nová Hedvábná stezka je jen krytím pro čínské aktivity v Evropě, Asii a Africe a nemá žádnou konkrétní funkci. Pro české politiky a podnikatele je hodně těžké si pod tím cokoli představit,“ řekla EurActivu Ivana Karásková z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Hlavním cílem celé iniciativy je podle ní především posílit export čínské nadprodukce do zámoří. Indický oceán v tomto ohledu není tou nejbezpečnější cestou, a Čína se proto poohlíží po nových možnostech.

Matura: Jediným důvodem poklesu maďarského obchodního deficitu bylo uzavření továren vyrábějících chytré telefony, kvůli čemuž poklesl objem čínského importu do Maďarska.

Turcsanyi: Hedvábná stezka není jen ekonomická iniciativa. V první řadě slouží jako nástroj pro rozšiřování čínského politického vlivu ve střední Evropě.

Původní vydání: Nová Hedvábná stezka je zatím spíš chiméra, ukazují zkušenosti Visegrádu

Přejít
Tagy
Tagy
Maďarsko 189
Polsko 764
Slovensko 200
ekonomika 915
Česká republika 2548
Čína 782
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: