Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Ivana Karásková

Ivana Karásková EXP

Projektová koordinátorka a analytička AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ČÍNSKÁ LIDOVÁ REPUBLIKA
TCHAJ-WAN
VZTAHY ČÍNY S EU
POSTAVENÍ ČÍNY V GLOBÁLNÍM SYSTÉMU
SCREENING ZAHRANIČNÍCH INVESTIC
OCHRANA MÉDIÍ
VZTAHY ČÍNY SE STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPOU
ČÍNSKÝ VLIV VE SVĚTĚ
JAZYKY
ANGLIČTINA

Ivana Karásková je analytičkou AMO se zaměřením na Čínu a Tchaj-wan a autorkou a koordinátorkou projektů MapInfluenCE a China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE). V AMO působí od roku 2007.

Ivana získala doktorát (PhD) v oboru mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Na FSV UK přednáší od roku 2014 kurzy týkající se regionálního bezpečnostního komplexu v severovýchodní Asii (Čína, Tchaj-wan, Japonsko, Korejský poloostrov), geopolitiky Číny a čínsko-evropských vztahů. Odborně se věnuje konceptualizaci vlivu, čínské zahraniční a bezpečnostní politice, čínskému působení v zemích střední a východní Evropy a postavení Číny v globálním systému.

Ivana absolvovala studijní a výzkumné stáže v Číně (Fudan University, East China Normal University) a na Tchaj-wanu (Chengchi University, Tamkang University). Jako Fulbright-Masaryk scholar působila na Weatherhead East Asian Institute na Columbia University v New Yorku. Je alumna International Visitors Leadeship Program (IVLP) zaměřeného na screening zahraničních investic, českou zástupkyní v týmu expertů na Čínu při European Center of Excellence for Countering Hybrid Threats (Hybrid CoE) v Helsinkách a European China Policy Fellow v MERICS v Berlíně.

Ivanu citovaly např. Al Jazeera, Financial Times (UK), Le Monde (FR), Deutsche Welle (DE), Frankfurter Allgemeine Zeitung (DE), Foreign Policy (US), Radio Free Europe, Neue Zürcher Zeitung (DE), Le Temps (FR), China Digital Times (US), Sydney Morning Herald (AUS) apod. Její výzkum se objevil v The New York Times, ve zprávách pro Evropský parlament a americký Kongres, ve studiích Reportérů bez hranic (RSF) nebo newsletteru Politico.

 

Odebírejte naše novinky: