Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme komunikačního manažera/manažerku.

Ivana Karásková

Ivana Karásková

Projektová koordinátorka a analytička AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ČÍNSKÁ LIDOVÁ REPUBLIKA
TCHAJ-WAN
VZTAHY ČÍNY S EU
POSTAVENÍ ČÍNY V GLOBÁLNÍM SYSTÉMU
SCREENING ZAHRANIČNÍCH INVESTIC
OCHRANA MÉDIÍ
VZTAHY ČÍNY SE STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPOU
ČÍNSKÝ VLIV VE SVĚTĚ
JAZYKY
ANGLIČTINA

Ivana Karásková vede čínský tým v AMO. Založila a řídí projekty MapInfluenCE a China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE). V dubnu 2023 byla jmenována Zvláštní poradkyní místopředsedkyně Evropské komise a komisařky pro hodnoty a transparentnost Věry Jourové. Ivana konzultuje přípravu Defense of Democracy package.

Od roku 2020 je European China Policy Fellow v MERICS, největším evropském think tanku zaměřeném na Čínu v Berlíně, a českou zástupkyní v týmu expertů na Čínu při European Center of Excellence for Countering Hybrid Threats (Hybrid CoE) v Helsinkách.

V letech 2014-2022 Ivana přednášela na FSV UK kurzy týkající se regionálního bezpečnostního komplexu v severovýchodní Asii (Čína, Tchaj-wan, Japonsko, Korejský poloostrov), geopolitiky Číny a čínsko-evropských vztahů. V letech 2021-2023 působila jako výzkumná pracovnice v Central European Digital Media Observatory (CEDMO) na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se výzkumně věnovala čínské propagandě a dezinformacím.

Ivana se odborně věnuje čínské zahraniční a bezpečnostní politice, čínskému působení v Evropě, čínským dezinformacím a postavení Číny v globálním systému. Získala doktoráty (PhD, PhDr) v oboru mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a další tituly z oborů masová komunikace a žurnalistika a evropská studia.

Absolvovala studijní a výzkumné stáže v Číně (Fudan University, East China Normal University) a na Tchaj-wanu (Chengchi University, Tamkang University). Jako Fulbright scholar působila na Weatherhead East Asian Institute na Columbia University v New Yorku.

Ivana pravidelně hovoří na slyšení Evropského parlamentu k tématům čínské zahraniční politiky a čínského vlivu ve světě. Vystupovala v německém, belgickém a kanadském parlamentu a americkém Kongresu. Citovaly ji např. The New York Times, Politico, BBC, Al Jazeera, Le Monde, Deutsche Welle, Financial Times, South China Morning Post a další.

Získala doktoráty (PhD, PhDr) v oboru mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a další tituly z oborů masová komunikace a žurnalistika a evropská studia. V letech 2014-2022 přednášela na FSV UK kurzy týkající se regionálního bezpečnostního komplexu v severovýchodní Asii (Čína, Tchaj-wan, Japonsko, Korejský poloostrov), geopolitiky Číny a čínsko-evropských vztahů.

Ivana absolvovala studijní a výzkumné stáže v Číně (Fudan University, East China Normal University) a na Tchaj-wanu (Chengchi University, Tamkang University). Jako Fulbright scholar působila na Weatherhead East Asian Institute na Columbia University v New Yorku.

Ivana pravidelně hovoří na slyšení Evropského parlamentu k tématům čínské zahraniční politiky a čínského vlivu ve světě. Vystupovala v německém Bundestagu a její výzkum se objevil ve zprávách pro americký Kongres. Citovaly ji např. The New York Times, Politico, BBC, Al Jazeera, Le Monde, Deutsche Welle, Financial Times, South China Morning Post a další.

Odebírejte naše novinky: