Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Německo se připravuje nově integrovat uprchlíky

Zuzana Lizcová Zuzana Lizcová / Ed. 24. 5. 2016

Německá vláda by měla ještě letos na jaře schválit nový integrační zákon. Jeho konečné znění se však neobejde bez kontroverzí. Ministr vnitra Thomas de Maizière (CDU) prohlásil, že kdo nebude ochotný navštěvovat integrační kurzy, učit se německy a přijímat pracovní nabídky, bude muset počítat s tvrdými sankcemi.

Při své návštěvě Prahy pověřenkyně německé vlády a pro migraci, uprchlíky a integraci Aydan Özoguzová prohlásila: „Musíme vycházet z toho, že jich většina zůstane.“ Německo podle ní počítá s tím, že se v zemi natrvalo usídlí převážná část z asi milionu běženců, kteří v něm loni našli útočiště.

„Momentálně máme přestávku na nadechnutí,“ podotkla Özoguzová s poukazem na to, že se uprchlická vlna v uplynulých týdnech díky uzavřeným hranicím na Balkáně téměř zastavila. Klidnější období chce kabinet kancléřky Angely Merkelové využít k budování systému, jak zapojit nově příchozí do německé společnosti.

Nedostatečná nabídka kurzů

Základ tohoto systému má tvořit nový integrační zákon. Podle německých médií by jej vláda měla schválit ještě letos na jaře. Z aktuální debaty však vyplývá, že se jeho konečné znění neobejde bez kontroverzí

Celý článek najdete na stránkách portálu Česká pozice. Text vyšel také v Lidových novinách 4. dubna 2016.

Původní vydání: Německo se připravuje nově integrovat uprchlíky

Přejít
Tagy
Tagy
Blízký Východ a severní Afrika 1262
Evropa 3258
Německo 464
konflikt v Sýrii 246
migrace 440
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: