Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Německo: Integrace migrantů – minimální mzda, nebo vzdělání?

Zuzana Lizcová Zuzana Lizcová / Ed. 14. 3. 2016

Němečtí politici se snaží vyřešit, jak migrantům dlouhodobě poskytnout důstojné místo ve společnosti. Především je třeba se postarat, aby neskončili mimo pracovní trh a trvale nezůstali závislí na sociálních dávkách, ale dokázali využít svého potenciálu, z nějž by stárnoucí německá společnost mohla profitovat.

Jen loni přišlo do Německa více než milion uprchlíků, letos počítá německá vláda s dalšími statisíci. Zatímco kancléřka Angela Merkelová řeší širší rozměr krize a snaží se najít východiska na evropské úrovni, hledají jiní němečtí politici doma odpovědi na každodenní, praktické otázky integrace.

Hlavním problémem je, jak vysokému počtu migrantů, kteří většinou postrádají kvalifikaci i jazykové znalosti, dlouhodobě poskytnout důstojné místo ve společnosti. Odborníci se shodují – klíčem k úspěchu je vzdělání a zaměstnání. Konceptů a návrhů se v poslední době objevilo mnoho. V praxi je ale vše složitější, jak ukazuje nedávná debata okolo možného snížení minimální mzdy pro uprchlíky.

Celý článek si pečtěte na portálu Česká pozice. Text vyšel také 7. března v Lidových novinách.

Původní vydání: Německo: Integrace migrantů – minimální mzda, nebo vzdělání?

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3245
Německo 463
migrace 436
volby 1331
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: