Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

EU Elections 2019: What do the Central European Political Parties stand for?

Pavlína Janebová Pavlína Janebová / Ed. 31. 12. 2019

Při příležitosti voleb do Evropského parlamentu vydává Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) briefing paper shrnující postoje politických stran v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rakousku k zásadním tématům, která rezonují Evropskou unií.

Závěry studie potvrzují, že mezi stranami, které jsou dosud součástí tří největších politických frakcí v Evropském parlamentu, tedy Evropské lidové strany (EPP), Progresivní aliance socialistů a demokratů (S&D) a Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), panuje shoda na nutnosti posilovat obranou spolupráci na evropské úrovni a investovat do zajištění bezpečnosti a ochrany vnějších hranic Evropské unie.

Konkrétně publikace autorů z AMO, Slovenské společnosti pro zahraniční politiku (SFPA) a Evropské univerzity Viadrina zkoumá postoje politických stran v zemích Visegrádské skupiny a Rakouska vůči pěti vybraným tématům, kterými jsou vývoj v eurozóně a její možné rozšíření, evropská zahraniční politika, bezpečnost a obrana, migrace a budoucí rozpočet EU. Text je strukturovaný podle příslušnosti k politickým frakcím v Evropském parlamentu a poskytuje příležitost porovnat pozice středoevropských stran, které patří formálně do stejných frakcí, ale jejichž priority se, jak paper ukazuje, také často liší.

Text byl vydán ve spolupráci s Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

BRIEFING PAPER Ke stažení

EU Elections 2019: What do the Central European Political Parties stand for?
Pavlína Janebová, Vít Dostál, Peter Plenta, Zsuzsanna Végh Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropský parlament 208
Maďarsko 223
Polsko 835
Rakousko 95
Slovensko 212
volby 1346
Česká republika 2767
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: