Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme vedoucí/ho PR a eventů.

China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE)

AMO AMO / Ed. 10. 10. 2019
China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE)

Čína je v regionu střední a východní Evropy relativně novým aktérem a na rozdíl od jiných geopolitických hráčů zatím nebyly jejím zájmům a vlivu v regionu věnovaná dostatečná pozornost ze strany odborníků, politiků, novinářů či široké veřejnosti.

Projekt CHOICE (China Observers in Central and Eastern Europe) má za cíl tento nedostatek napravit. CHOICE vytváří inkluzívní fórum pro odborníky na Čínu ze zemí střední a východní Evropy a slouží jako platforma pro otevřenou diskuzi, sdílení zkušeností a nezávislou analýzu. Cílem CHOICE je analyticky studovat a kriticky zhodnotit formát spolupráce 17+1, iniciativu Nové hedvábní stezky a ostatní projekty navržené Čínou, a seznámit s jejich aktuálními i možnými dopady širokou veřejnost.

Platforma CHOICE umožňuje vzájemnou komunikaci, slouží jako primární zdroj informací v anglickém jazyce o čínských aktivitách v regionu a vytváří synergie pro budoucí projekty. Web CHOICE je prostorem pro publikaci a šíření analýz, článků a dalších výstupů členů platformy. Tímto způsobem CHOICE zviditelňuje hlasy expertů na Čínu ze střední a východní Evropy a napomáhá vytváření dalších vazeb mezi jednotlivci i výzkumnými institucemi.

Projekt CHOICE vytvořila a koordinuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) od července 2018 s podporou National Endowment for Democracy.

Aktivity CHOICE můžete sledovat na webové stránce projektu, na Facebooku a Twitteru. Aby vám neunikly žádné informace o projektu, přihlaste se také k odebírání našeho newsletteru.

Tagy
Tagy
Čína 1011
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: