Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Vyhoštění diplomatů Moskvu zvlášť nepoškodí, horší by byl bojkot fotbalového MS, tvrdí znalec Ruska

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 24. 3. 2018

Kryštof Kruliš se vyjadřoval ke vztahům Británie a Ruska v návaznosti na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie.

Přestože se Rusko nesetkává s podobnou situací poprvé, z Británie byl takto velký počet ruských diplomatů vypovězen naposledy v roce 1985, kdy muselo zemi opustit celkem 31 sovětských občanů. Současný razantní krok však podle odborníka na anglofonní země z Asociace pro mezinárodní otázky Kryštofa Kruliše má svou logiku také proto, že kabinet vede právě Konzervativní strana Mayové.

„Co se týče vztahů vůči Rusku, konzervativci jsou na britské politické scéně tradičně velkým jestřábem ruské zahraniční politiky. Můžeme spekulovat, jak by to bylo, pokud by byli u moci labouristi v čele s Jaremym Corbynem, kteří na poli mezinárodních vztahů patří spíš k táboru zastávajícímu jakýsi holubičí pacifistický styl,“ říká pro INFO.CZ Kruliš. Corbyn ve středu večer vydal prohlášení, ve kterém otravu bývalého agenta ostře odsoudil. Předtím byl v parlamentu kritizovaný za příliš benevolentní postoj k Rusku.

Původní vydání: Vyhoštění diplomatů Moskvu zvlášť nepoškodí, horší by byl bojkot fotbalového MS, tvrdí znalec Ruska

Přejít
Tagy
Tagy
Rusko 1130
Spojené království 580
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: