Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Sdílená ekonomika má mnoho tváří: Uber, Airbnb, ale i chytrá města a cesta, jak méně zatěžovat planetu

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 3. 7. 2018

Kryštof Kruliš popsal rozdíly mezi jednotlivými přístupy v oblasti dopravy, kde se podle něj jednotlivé platformy a firmy často předhánějí v tom, kdo je ta „pravá sdílená ekonomika“.

„Na jedné straně je tady čistě spolujízda, kde se nabízí při cestě pouze přispět na benzín, aby řidič nebyl nařknut z toho, že vytváří nějaký zisk bez živnostenského oprávnění. Tam je jasné, že se jedná o sdílenou ekonomiku,“ uvedl Kruliš během debaty, kterou AMO pořádala společně se serverem EURACTIV.cz.

„Jsou tu ale další koncepty. Například skrze ‚tržiště‘ lze nabídnout své vlastní auto nějaké jiné osobě. To je takzvaný carsharing. Na rozdíl od autopůjčovny, kde si pro auto musíte jet až na místo, se v tomto případě stačí pouze podívat na mapu, kde auto stojí a jen si ho vyzvednout. I oni mohou argumentovat tím, že se jedná o sdílenou ekonomiku, protože auto využívá větší okruh lidí a je vytíženější,“ dodal výzkumník AMO.

Celý text najdete zde.

Původní vydání: Sdílená ekonomika má mnoho tváří: Uber, Airbnb, ale i chytrá města a cesta, jak méně zatěžovat planetu

Přejít
Tagy
Tagy
sdílená ekonomika 62
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky