Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Podpora lidských práv v zahraniční politice a stranické volební programy

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 9. 10. 2017

Přečtěte si nový briefing paper Víta Dostála o lidsko-právní problematice ve volebních programech stran kandidujících do PSP ČR v říjnových volbách.

Podpora lidských práv, demokratizace a transformace jsou pevnou součástí české zahraniční politiky. Aktivním působením v těchto oblastech Česká republika přispívá svým dílem k vytváření svobodnějšího, prosperujícího a bezpečnějšího světa. Díky aktivitě všech vlád od roku 1989 si Česká republika vydobyla v lidsko-právní zahraniční politice značné renomé. V dnešním mezinárodním prostředí je tato oblast ještě důležitější, než kdy jindy. Strategickým cílem České republiky je, aby ve světě bylo co nejvíce stabilních demokratických států odpovědně se chovajících v mezinárodním prostředí. Právě podporou lidských práv, demokratizace a transformační politiky Česká republika přispívá k nastolení tohoto stavu a tato oblast by proto měla být i nadále jednou z vládních zahraničněpolitických priorit.

Cílem textu Víta Dostála je poukázat na to, zda a jak politické strany s tématem lidských práv ve svých programech pracují. Analyzovány byly programy osmi demokratických stran (ANO, ČSSD, KDU-ČSL, ODS, České pirátské strany, Starostů a nezávislých, TOP 09 a Zelených) a sledováno v nich bylo celkem šest kategorií.

Briefing paper byl připraven ve spolupráci s DEMAS – Asociací pro podporu demokracie a lidských práv a z prostředků programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

 

 

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
lidská práva 389
Česká republika 2482
česká zahraniční politika 1074
české volby 2017 60
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky